| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, daca fac karate si sunt fata are ceva daca am unghii? Sa le tai sau sa le las sa creasca in contiunare?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Bineinteles. In sport nu sunt admise unghiile deoarece pot rani sau autorani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti se va cere de catre antrenor sa le tai, fiindca nu este normal sa ai unghii mari la acest sport.

| Byb2001 explică (pentru CodrutElian1990):

Ok,mss

| Byb2001 explică (pentru Violleta2022):

Ok
ms

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Degetele au un buric, așa se spune. Să le tai până la lungimea buricului degetelor, nu mai lungi. Iar dacă este aikido sau tai si quan la tine în oraș, să mergi acolo.