| Editzelu a întrebat:

Daca las punctele negre in pace si nu le storc ele tot continua sa se inmulteasca?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Punctele negre sunt din cauza tenului gras, grasimea se aduna in puncte, iar varful lor se murdareste cu praf.
Poti atenua fenomenul, spalandu-te zilnic pe fata de 1-2 ori cu apa calda si sapun antibacterian (sau alt sapun cu putina grasime in el), iar dupa clatire si uscare sa-ti stergi fata cu spirt sanitar.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Mogiojojo a răspuns:

Bineinteles ca o sa ramana acolo. Nu trebuie stoarse ca iti raman semne. Mai bine ia-ti benzi pentru puncte negre. Asa le elimini usor.

| gabzzz a răspuns:

Vezi daca te ajuta cu ceva apasa pe linkul urmator
https://www.poezii-literare.ro/2018/09/tratament.html
daca nu du-te direct la medic