| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma vopsesc blond peste saten inchis iese ceva? Nu m-am mai vopsit pana acum si am auzit ca la prima vopsire iese ca pe cutie...nu stiu ce sa fac..sa-mi iau cea mai deschisa nuanta de blond sau nuanta care vreau sa-mi iasa exact? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Iris25 a răspuns:

Buna Anda, daca ai parul saten inchis trebuie mai intai sa te decolorezi. Am incercat si eu sa aplic vopsea blonda, eu fiind saten inchis, si nu mi-a iesit

| Anda1708 a răspuns (pentru Iris25):

Buna! Nici macar o nuanta? sad Tipa de la salon mi-a zis sa-mi iau cea mai deschisa nuanta si va iesi... oricum, multumesc frumos pentru raspuns!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prietena de-a mamei a plecat de la saten si a tot aplicat vopsele blonde si a ajuns intr-un final la blond. Dar daca vrei rezultate rapide te decolorezi sau te decolorezi natural asa http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html succes :).

| georgeta27 a răspuns:

Ca sa iti iasa culoarea dorita trebuie mai intai sa te decolorezi, dupa care stai vreo 2saptamani si apoi te vopsesti. daca te vopsesi imediat iti poti arde parul

| KaterinaРомановский a răspuns:

Cumperi cea mai deschisă nuanță de blond și va ieși ceva frumos!

| CoOlGirlz a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... daca te vopsesti nu conteaza daca ai parul negru si te faci blonda nu se cunoaste decat doar dupa ce vei face baie de mai multe ori. Nu stiu daca chiar am dreptate dar asa ar fi normal. Sper ca te-am ajutat. Si daca consideri ca am raspuns bine, ma alegi pe mine ca raspuns castigator? Pentru ca sunt noua si nu am niciun raspuns castigator. Iti voi fi recunoscatoare. Si vrei sa fim si prietene?

| vasile999 a răspuns:

Sugestia mea este sa iti faci partul cu o nuanta deschisa

| Iuliana096 a răspuns:

Depinde de culoarea parului tau. Vezi ca pe fiecare cutie pe spate arata cam cum ar iesi culoarea dupa vopsire in functie de culoarea parului tau actual.