| NVSCS555 a întrebat:

Buna TPU! Dau funda! Am început sa ma epilez pe picioare cu ceara la salon, însă nu mi-au fost smulse și rădăcinile.Am făcut 2 ședințe pana acum.Multă lume spune ca după încă câteva ședințe, o sa se smulgă rădăcina.Este adevărat?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar asta face epilarea cu ceara, smulge firul de par din radacina.
https://anatomie.romedic.ro/parul

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ții neapărat să scapi de rădăcini, caută un salon unde iti face o epilare definitiva cu laser ultraperformant.

| NunuNini a răspuns:

O certi degeaba pe @Dintrebare. Ti-a raspuns corect.
Tu ai pus intrebarea pentru ca nu stii. Corect?!
A smulge firul "din radacina" nu inseamna ca i-a smuls definitiv radacina si nu mai creste niciodata. Va creste din nou dupa 2-4 saptamani. Depinde de fir. Dar sa stii ca nu scapi doar cu cateva sedinte. In timp vei putea sa te epilezi mai rar, dar va trece ani pana nu te vei mai epila deloc.
Chiar ar trebui sa-i dai funda lui @Dintrebare desi te-ai certat urat cu ea. Si apropo de reprosuri, mi pune mana pe gramatica!

| NVSCS555 explică (pentru NunuNini):

Nici tu n ai înțeles întrebarea, dar nu mi mai bat capul ca oricum n am cu cine... mulțumesc oricum, o seara buna

| Dintrebare a răspuns (pentru NVSCS555):

Invata sa te exprimi coerent inainte sa ataci lumea care incearca sa te ajute

| Dintrebare a răspuns:

Epilarea cu ceara asta face, smulge firul cu radacina. Dar firul va creste din nou dupa cateva saptamani

| NVSCS555 explică (pentru Dintrebare):

Eu am întrebat altceva, nu mai Răspunde aiurea dacă nu ști

| Dintrebare a răspuns (pentru NVSCS555):

Ia las-o tu mai moale cu nesimtirea. De vreme ce pui o intrebare se presupune ca astepti un raspuns de la oricine vrea sa raspunda. Daca vrei sa stii cont de raspunsuri, tii, daca nu, nu.

| NVSCS555 explică (pentru Dintrebare):

Pai dacă nici măcar nu ști sa citești întrebarea. Totuși, nu trebuie sa te bagi in seama și sa răspunzi la o întrebare cu un subiect despre care nu sti

| NVSCS555 explică (pentru NVSCS555):

Ca eu de exemplu nu știu nimic despre auto, ce ar fi sa ma apuc sa răspund la o întrebare cu subiectul auto...

| Alexia1208 a răspuns:

Da, este adevărat. Eu m-am făcut inghinal o singura data. In unele locuri nici nu îmi mai crește. Probabil depinde de la persoană la persoană. După mai multe ședințe nu îți mai crește nici ție. Cred ca la asta te refereai.