| Anemius34 a întrebat:

Bună TPU, dau vot plus funda, în ultimul timp am complexe asupra corpului meu, am 94 cm în bust, 95cm în zona fundului și 72 cm in talie și am 169 cm, credeți că ar trebui să mai slăbesc?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să candidezi la Miss Univers.

| relian a răspuns:

Slabitu nu se refera la dimensiunile corpului laughing majoritatea oamenilor incurca oalele sa le zic asa.
Cand spui ca slabesti, de fapt inseamna ca vrei sa dai jos sau sa elimini grasimea depusa pe corpul tau.
Sa slabesti nu inseamna sa elimini si muschii laughing
De exemplu un culturist ai idee cam cate kg are? Iti zic eu are bine epste suta de kg, dar are grasime cam zero kg laughing te intreb poti sa spui despre un culturist de 120 de kg ca este gras?

La fel de bine poti avea si 30 de gk dar sa fii gras laughing vorbesc f serios.Deci slabitu se refera la eliminarea grasimilor de pe corp.
Daca tu nu ai grasime pe corp atunci inseamna ca esti ok.Sa elimini si din masa musculara, ar fi bine sa intrebi un medic sau cineva care se pricepe si stie cum sta treaba.

| Sofer a răspuns:

Ai corp ok.

| Ineys a răspuns:

Trebuie sa vedem ca sa jurizam corect.

| Justme1997 a răspuns:

Nu, ai complexe degeaba, corpul tau suna perfect ok. Undeva pe la 55-60 kg presupun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistită, esti super ok! Crede-ma, bucura-te de ceea ce ai! Nimeni nu e perfect si nici nu va fi vreodată! Mănâncă sănătos, fa mișcare și fi fericită! Ai grija de tine!winking

| Cduncfujndf a răspuns:

Dacă vrei să slăbești, eu zic maxim 3 kilograme.

| BaciuFlorin a răspuns:

Oh god, presupun ca esti fata, sincer nu conteza asta e doar un complex, un baiat daca te place te place pentru ce esti cu totul fizic si mental, iar lumea judeca oricum laughing) tu trebuie sa te accepti cum esti si sa treiesti dupa alegerile si ideeile tale