| nikklett a întrebat:

De ce imi creste parul pe maini sau pe picioare foarte foarte repede? Ma epilez o data la doua zile pentru ca imi creste prea mult si prea repede.
Ma epilez cu crema, cu ceara, chiar si cu bigul.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Încearcă epilarea cu ceară pentru o perioadă, iar dacă observi că nu sunt rezultate încearcă epilarea definitivă. Eu mă epilez cu ceară de câțiva ani și la început părul pe mâini creștea tot în același ritm și în aceeași cantitate, însă după vreo 5-6 luni s-a rărit considerabil și creștea la intervale de timp mai îndelungate (la început mergeam o dată la o lună la epilat, iar acum merg o dată la două luni). Totuși, dacă simți că ceva nu e în regulă, consultă un medic.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Epilarea cu IPL. Vezi daca exista in localitatea ta un asemenea aparat la cei ce se ocupa cu epilarile: http://bit.ly/2R7ReQO
Poate iti cumperi unul: https://www.emag.ro/......priceasc/c

| ywar a răspuns:

Tu ce esti? Baietel, fetita? E cam neclar sexul. Hermafrodit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileazate doar cu ceara
sub nici o forma cu bigul

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Nu te mai epila cu lama. Încearcă sa te epilezi doar cu ceara și cu aparat din acela de epilat. Dar doar atât!

| Pandicornita a răspuns:

Buna! Te pot ajuta eu! Sunt anumite exercitii care incetinsc cresterea parului. Cauta pe google. Pup funda

| nikklett explică:

Sunt fata-