| Anonimus02 a întrebat:

De ceva vreme mi-am cumparat un cap de manechin cu par sintetic blond si cum l-am tot coafat (nu am folosit niciodata fixativ sau spuma) arata destul de "despicat" la varfuri si nu mai e lucios. Cum pot sa il fac sa arate bine iarăsi?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Parul sintetic se curată foarte bine cu detergent și balsam de rufe. Mai bine înmoaie-l in balsam și ar trebui sa arate foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-l cu sampon de par, apoi il dai cu foarte mult balsam de par, il acoperi cu o punga si il lasi asa 7-8h.
Dupa il speli normal (sampon+ balsam dupa samponare).

Si de unde ai luat capul ala?

| Anonimus02 explică (pentru anonim_4396):

De pe olx

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimus02):

Merci

| Anngela a răspuns:

Incearca un sampon pentru varfuri despicate si un spray pentru volum si gata. Va arata ca nou sper.