| AnaCristiana16 a întrebat:

Buna TPU! De putin timp simt o durere de pleoape atunci cand aplic crema hidratanta sau fond de ten. Credeti ca e ceva grav? Sau, se poate vindeca?

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Nu poti aplica orice crema pe pleoape.La fel cum nici fondul de ten nu se aplica pe pleoape.
Incearca sa renunti la aceste obiceiuri si va trece.
Pentru pleoape, foloseste o crema pentru conturul ochilor.
Numai bine!

| Rihanna20B a răspuns:

În primul rând ar trebui să renunti o perioadă la machiaj. Prea mult strică. Posibile cauze ale durerii sunt că nu aplici crema sub machiaj și alta posibila cauza e că trebuie să schimbi crema.