| Miranda27 a întrebat:

TPU! De ziua mamei mele vreau sa ii fac un cadou, in set, care cuprinde : un colier, o pereche de cercei si un inel. Ideea e ca trebuie sa fac, comanda si trebuie sa aleg dintre urmatoarele marimi pentru inel:
a) Marimea 6 : 16, 5 mm.
b) Marimea 8 : 18, 1 mm.
c) Marimea 10 : 19, 75 mm.
Care credeti ca i-ar fi marimea potrivita (nu prea ma descurc cu marimile de inele), pentru ca mama mea va implini 40 de ani, si degetul nu e nici prea subtire ( ca si la cineva de 16-20 ani), nici prea gros ( e potrivit cred eu). happy

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti masura unul din inelele ei si vezi cati milimetri are. Eu cred ca i-ar trebui masura 18.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In niciun caz c pentru ca asa am luat eu mai demult si era mult prea mare.Cel mai bine e b.

| MisFit20 a răspuns:

Eu zic sa il cumper de 18, 1... daca e de 16, 5 poate e prea mic, daca e de 19, 75 poate e prea mare.La multi ani mamei tale!

| Faruece a răspuns:

Masura 18 ar fi cea mai buna zic eu

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Pai iti sugerez sa-i iei un inel din colectia ei sau macar verigheta si mergi la un bijutier cu ea si il rogi sa iti spuna ce marime ara sau iei tu ruleta in mana sau centimetrul si vezi de diafragma are inelul, cat are de la un capat la capatul opus (da stiu, nu are nici o logica dar incearca) si dupa ce ai vazut ce marime are scrii pe o foicica si mergi la un bijutier si ii spui...Eu asta as face. big grin

| ElizaaaX a răspuns:

As zice sa alegi marimea 8 happy

| mariaelenoiu a răspuns:

1. Cand cumperi inel asigura-te ca il poti returna sau schimba

2. Daca vrei o rochie eleganta la un pret bun http://baby-doll.ro/rochii-elegante

Succes :D