| Madddi a întrebat:

Deci, am 15 ani si mi-am cumparat vopsea de par semipermanenta... pentru. ca vreau sa-mi fac niste suvite. Pe plic scrie ca nu e recomandata sub varsta de 16 ani si nu stiu ce sa fac. Sa imi fac suvite? sau nu thinking Niste sfaturihee hee

8 răspunsuri:
| AndyNyappy5 a răspuns:

Mi se pare o prostie chestia cu exmatriculat sau pedepsit pentru ca te-ai vopsit/ai pierce`uri.adica pana la urma nu te vopsesti in fiecare zi sa zici ca iti afecteaza studiul, dar ma rog, mentalitate bolnava. nici cu faptul ca fetite de 12 ani se vopsesc nu sunt de acord, dar totusi. eu m-am vopsit prima data la 14 ani, mi-am facut suvite rosii, de atunci am tot avut suvite, blonde,rosii,verzi,albastre,roz,mov, turquoise deci e ok, poti sa-ti faci, doar sa nu fii alergica la vreun ingredient. bafta:*

| FashionKitty a răspuns:

Eu zic sa nu te vopsesti, adica poti sa-ti faci suvite, sunt ok, dar am in clasa 3 colege care s-au vopsit si au fost exmatriculate 3 zile, ma rog, noi avem 13, nu 15, dar oricum...

| MmarinaMadalina a răspuns:

Crede`ma ca nu patesti nimic.Si eu mi-am facut suvite roscate dar in doua saptamani s`a dus culoare iar maine vreau sa imi fac din nou si tot 15ani am.

| Triple3XH a răspuns:

Fa-ti suvite.Stai linistita

| DuddăBântuită a răspuns:

Am 12 ani si la fel scria pe cutie. Nu am nici macar o problema, dar acum depinde si cu cate vopsea iti dai, cat o lasi sa intre in par sau de cate ori o folosesti... Sau de la ce firma e... happy

| C0rinne a răspuns:

Iti poti face. si eu mi-am facut suvite cu acceasi vopsea. nu am nicio problema. daca vrei fa-ti big grin :*

| Madddi explică:

O sa imi fac:*., doar ca m-am speriat, sa nu patesc ceva daca nu e recomandat I don't want to see. laughing.

| Madddi explică:

DuddăBântuită e de la loncolor... si asta va fi a doua oara cand ma fac, m-am mai facut anul trecut, dar nu am cumparat eu vopseaua.,