| IoanaPuppy31 a întrebat:

Din vara trecuta de cand m-am tuns scurt pana la umeri am folosit mult placa de par, acum parul meu a crescut destul de lung dar e foarte ars si mai ales la radacini de vede..si parul la radacini imi sta ridicat si sunt fire scurte. Ce as putea sa am ca sa imi regenerez parul sa il am ca inainte? Vreau sa il tund pana la umeri si apoi treptat ..alte idei?sad

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Justmeale2345 a răspuns:

La radacini nu ai parul ars! La fer ca pielea, parul cade si creste din nou. Faptul ca iti intinzi parul cu placa poate sa il faca mai aspru si sa il ardă insa ce vezi tu acolo sunt fire care cresc la loc in locul celor care au cazut. Daca iti indrepti parul foarte des alea o sa se vada mai tare deoarece ele nu se îndreaptă asa usor si stau deasupra celui intins in totalitate. Incearca sa folosesti o ceara de par mai slabuta ca fixare ca sa le netezesti putin. Cat despre varfuri incearca sa le tai din nou sau sa il mai lasi sa creasca si dupa sa tai mai mult din el caci acum e ca si pielea moarta.