| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa-mi raspundeti din experienta proprie,nu vreau reclame,recomandari,cercetari, stiri sau alte articole media.Masajul anticelulitic profesional ajuta in pierdera kg, ce beneficii aduce? Imi puteti recomanda un salon in Bucuresti?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Prietena mea mergea la masaj, dar nu prea a functionat. Cel putin nu cu rezultate permanente.
Da, ajuta la relaxare, face pielea mai ferma etc.
Dar daca nu ai un regim cat de cat echilibrat, si nu faci putin sport, nu se vede.

| Ferenin a răspuns:

Piule? inca nu te-ai lamurit ca de cand au aparut banii si reclamele, noi cumparam doar minciuni, imagini si prostii manipulatoare de minti si dorinti? toae acestea speculeaza dorinta grasilor de a deveni slabi si a slabilor de a deveni grasi, a laietilor sa devina creti si a cretilor sa devina latosi.cate aparate si produse s-au creat pentru acestea? vad ca tu crezi in ele.eu nu mai cred de muuuuult.cred ca fiecare e asa cum e, prin sport se mai poate modifica ceva teporar, dar mostenirea genetica nu si-o poate schimba nici dracul fiindca tot negru, tot cu coarne si copite si tot rau va fi in veci.in viata am vazut de tot felul, si sportivi, si vedete, si nutritionisti, care au luptat mult impotriva propriului corp in ideea de perfectiune.si am vazut si rezultatele finale.adica dupa ani si ani, s-au resemnat si au inceput sa semene, a ei insisi, asa cum au fost creati sa devina.deci mergi si-ti cheltuie banii prin saloane si pe produse, bucurate de ceia ce vei fi cativa ani, dar cand vei mai imbatrani cam cativa ani asa pana de la 30 in sus, vom mai vorbi.iti poti nota si la urma publica rezultatele observatiilor tale pentru a ajuta pe cei de dupa tine.bineinteles ca toate se vor fi schimbat pana atunci.de pilda banala crema de galbenele o vei cupara cu bani mult mai multi sub un nume savant si dupa o reclama ce o va prezenta ca pe un panaceu universal al frumusetii vesnice, si a tineretii fara batranete si viata fara de moarte. unii vor crede.la mine nu va mai fi cazul.

| femeiacocheta a răspuns:

Buna, DulceM!

Pe mine nu m-a ajutat nici masajul anticelulitic, nici elecrtostimularea si nici vacuumul. Si crede-ma ca le faceam de cateva ori pe saptamana si nici nu sunt o mancacioasa.

Rezultate am vazut de cand m-am apucat de sport (fac aerobic de 2-3 ori pe saptamana si alerg pe bicicleta acasa cand am timp).

Nu vreau sa generalizez, dar in cazul meu in afara de o stare de bine si relaxare si muuulti bani cheltuiti, nu am vazut mare diferenta.

Desi la salonul la care am fost, mi s-a zis ca dupa 10 sedinte de electrostimulare, e fffff vizibila transformarea.

Eu am 1.60m si 49 kg.

| anonim_4396 explică (pentru femeiacocheta):

Multumesc,eram pregatita sa arunc banii, eu am 1, 62 si 58 kg acumulate in ultimele 3 luni, ma simt precum un balon.Sedinta de areobic duraza o ora sau mai mult? Imi poti recomanda un regim?

| femeiacocheta a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna!
Sedinta de aerobic dureaza o ora. Regim, hmmm! Nu sunt adepta regimurilor. Avem nevoie de toate alimentele. Ce poti insa sa faci este sa nu mai manaci dupa 7 seara, sa eviti pe cat poti, painea, grasimile, bauturile acidulate, sa nu asociezi carnea cu cartofii la aceiasi masa, sa consumi cat mai multe fructe si legume. Dar daca ti-e pofta de ceva, nu te abtine, dar nici nu manca in cantitati industriale. Cu cat o sa iti impui sa nu mananci anumite lucruri, cu atat o sa simti nevoie sa le consumi.

La mine functioneaza recompensarea. Spre exemplu, imi zic ca daca reusesc toata saptamana sa nu mananc dupa ora 7 si in timpul zilei nu fac excese, duminica mananc ceva interzis.
Daca pot sa te ajut, cu mare drag!

| femeiacocheta a răspuns:

Aaa, si mai e ceva!

Pe mine m-au ajut mult exercitiile de pe you tube, 8 min abs, 8 min legs, etc.

Chiar se vede rezultatul! Asa ca daca nu ai timp de sala, e o varianta grozava