| Pisica18a a întrebat:

Bună TPU, eu sunt brunetă, adică e culoarea mea naturală și aș vrea totuși să fac o schimbare dar fară să îmi deteriorez părul cu vopsele sau decolorante.
Aveți vreo idee de a-mi schimba nuanța părului natural?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ceai de coji de nuci dupa ultima clatire, stai cu parul cateva minute intr-un lighean cu ceai - cica ar da niste reflexii.
Sau nuantator, dar slabe sanse sa prinda ceva reflexii, ma refer la ala inspre mov, roscat.
Ai parul prea inchis pentru a fi usor sa iti schimbi nuanta.

| Justme1997 a răspuns:

Nu se prinde nicio vopsea de parul brunet fara decolorare. Ai putea sa il faci mai închis, negru albastrui

| JulesDC a răspuns:

Cu apa oxigenata se deschide putin sau daca nu esti multumita, recomand Loreal SunKiss Jelly, dai pe par si usuci dupa aceea cu feonul si se deschide putin nuanta parului.