| doareu876345 a întrebat:

Eu sunt bruneta, dar mi-am decolorat niste suvite pe care ulterior le-am facut cu maretul violet de gentiana.Cand parul mi s-a uscat, mi-am dat seama ca arata groaznic si nu mai stiu cum sa scap de el. M-am spalat de mai multe ori pe cap doar pentru a scoate violetul, dar nu reusesc. Ce as putea face sa scot violetul din par? De decolorat nu vreau sa ma decolorez...

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Violetul iese, iese mai greu dar iese complet. Cea mai rapida solutie e sa dai cu decolorant dar nu are rost sa iti distrugi parul decolorandu-l inca o data. Deci eu zic sa astepti si sa te speli mai des, eventual cu detergent de vase pentru ca ajuta sa iasa mai repede culoarea. Eu folosesc de ani de zile violetul de gentiana

2 răspunsuri:
| 500067790 a răspuns:

Ori vopsesti suvitele culoarea ta naturala (desi nu stiu daca merge peste violet) ori daca ai cum, le ascunzi pana se duce. M am facut si eu de cateva ori cu violet de gentiana (ce i drept pe par nedecolorat) si la mine statea cam 2 saptamani.

| doareu876345 explică (pentru 500067790):

Si in astea 2 saptamani de cate ori te ai spalat pe cap?