| Michelleee a întrebat:

fetelor am o intrebare pentru voi...ce creme, benzi, ceara, metode folositi pentru a va epila,, jos,, (zona intima) eu am folosit cred ca toate metodele posibile dar mereu ma irit imediat dupa epilare poate este piela prea sensibila sau poate am vreo problema deoarece am prietene care se epileaza jos cu lama si nu se irita deloc in schimb eu daca ma epilez cu lama ma irit groaznic, am incercat creme, ceara, benzi, saloane etc etc dar mereu ma iritam, spuneti-mi va rog o metoda pe care posibil nu am incercat`o sau cu ce va epilati voi. VREAU SFATURI UTILE :X :*:*:*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de epilat te speli cu apă călduță și săpun, tamponezi cu un prosop moale apoi tamponezi cu spirt (ustură un pic dar trece repede), te epilezi cu ceară caldă, după ce ai terminat iar tamponezi cu spirt (va ustura un pic mai tare) și masezi blând cu un gel calmant după epilat pe bază de mușețel/aloe vera (chiar așa se numește).
Pa, pa.

1 răspuns:
| mariukka a răspuns:

Ai pielea sensibila cred foloseste creme