| TheCriminal91 a întrebat:

Folosesc ulei de ricin de vreo 1 luna sau mai mult si sincer sa zic nu prea vad rezultat.Ma dau in fiecare seara cu degetul si de rareori dimineata ma clatesc pe sprancene.Ar trebui sa continui sa ma dau pana se fac mai dese sau ar trebui sa las pentru ca nu are rost? vreau pareri de la oameni care au incercat si cei care au incercat vreau sa imi spuneti cat timp l-ati folosit, dupa cat timp ati vazut ca se fac mai dese si daca a mers. Funda

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin intareste radacina firului de par existent, nu face sa creasca alte fire de par, nu indeseste parul si nici nu inflenteaza cresterea parului!

Am spus asta de mii de ori si uite, in continuare sunt useri care dau sfaturi gresite si unii care chiar iau de buna acest sfat inutil.

| TheCriminal91 explică (pentru Violleta2022):

Eu am auzit ca multi au folosit si au avut sprancenele mai dese

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheCriminal91):

Dupa cum ai experimentat pe propria-ti piele, s-a dovedit ca au auzit prost.
Si ti-am spus, multi preiau informatia si o scriu cum vor ei.
Daca te uiti cine o scrie, vei vedea ca multi sunt copii, care nu au experimnetat-o pe propria piele, adr au auzit eid e la un vecin ca l-a folosit si concluzia a fost, ca-i bun la detoate.
Ei bine, daca intri pe site-urile naturiste scrie clar: intareste radacina firului de par existent, nu creeaza radacini de par nou, nu face magie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu crește și nu se îndeasă nimic de la ulei de ricin, ăsta e doar un mit laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Probabil nu il folosesti corespunzator!

| anonimaalee29 a răspuns:

Incearca foliceutic, am auzit ca da rezultate