| ImNotPerfect a întrebat:

Imi dati o dieta de ingrasare? Vreau neaparat ca pana pe 3 septembrie sa ma ingras cu 6 kg. Vreau niste sfaturi reale... nu neaparat "MANANCA".

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Mic dejun

Varianta 1: cereale cu lapte si banane, un ou fiert (moale) cu paine, un ceai indulcit cu miere

Varianta 2: un sandwis cu branza feta, nuci pisate, amestecate cu miere si iaurt

Varianta 3: cascaval pane, doua felii de paine, +/-rosii si castraveti, desert obligatoriu daca nu ai mancat cele 2 felii de paine.
Gustare (10:00)

Varianta 1: sandwis cu sunca si cascaval, fructe din compot

Varianta 2: un cartof copt cu unt, cateva patratele de ciocolata

Varianta 3: iaurt cu cereale, miere si nuci sau alune

Pranz:

Varianta 1: pui la gratar cu salata de rosii (cu ulei de masline) si branza feta rasa pe deasupra, 2 felii de paine, o prajitura desert

Varianta 2: supa de legume, 200 g de carne de vita fiarta cu cartofi fierti amestecati cu unt, paine, desert la alegere

Varianta 3: carne de porc la gratar, salata de rosii sau salata verde, cartofi copti cu unt, paine
Gustare la 17:00:

Varianta 1: cacao cu lapte si un croissant

Varianta 2: 2 sandwisuri cu branza rasa si amestecata cu unt si cu marar sau ardei sau ce-ti place tie, doua felii de paine. Stafide

Varianta 3: un pahar de lapte (sau iaurt) cu biscuiti, cateva nuci sau alune

Cina:

Varianta 1: supa de pui cu fidea multa, paste cu unt, branza si sunca de praga, desert: struguri

Varianta 2: supa de cartofi, peste la gratar cu legume fierte, tarte cu fructe la desert

Varianta 3: piept de pui la gratar, piure de cartofi, 2 mere coapte

8 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Si eu vreau câteva kg în plus.

| AnNaa67 a răspuns:

Si eu am luat vitamine, din farmacii. Daca cauti si tu sa nu spui vitamine care te ingrasa, ci vitamine care iti da pofta de mancare.Mie nu imi place carnea de porc, intr-o iarna am luat pastile de alea si imi era pofta de carne de porc.

| Georrggy a răspuns:

McDonalds, KFC in fiecare zi si Cola(mult) si nu uita de ciocolata
Succeswinking

| AliGab a răspuns:

Merci de intrebare... ce bine mi-ar prinde si mie asemenea sfaturi. Eu am incercat si vitamine, si ceva sport si dulciuri si nu am ajuns la niciun rezultat

| mamasiita a răspuns:

Eu vreau kilogramele joslaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru mamasiita):

Si ce te opreste?

| dokrin a răspuns:

Pfai....aceasta intrebare mi se potriveste! pai mai intai mananca putin si des tot ce primzi la indemana si iti pica bine mananca si mai mananca paine de casa facuta in cuptor i foarte buna iar daca vrei poti sa.ti iei niste vtamine sau calciu daca nu te ingrasi inseamna ca asa ii felu tau! bafta multa

| M0sTWanT3D a răspuns:

Eu ti-as zice sa cumperi proteine milk and egg.Iti face o pofta de necrezut, si nici proteinele nu is prea scumpe!
Bafta!