| Anonimus345642235 a întrebat:

Îmi poate explica cineva va rog care e faza asta cu BB cream CC cream și DE cream? Adică e ca și cum m-as da cu fond de ten? Și care ar fi efecte negative!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Gradul de acoperire e mult mai mic fata de al unui fond de ten si mai apropiat de structura unei simple creme. E mai mult pentru unoformizarea culorii tenului decat pentru acoperirea imperfectiunilor. Cea Cc are un grad ceva mai mare de acoperire dar nu chiar la nivelul fondului de ten. Cu cat e mai indepartata litera cu atat e mai mare puterea de acoperire. laughing

| Anonimus345642235 explică (pentru Adry05):

Are efecte negative asupra pielii?

| Adry05 a răspuns (pentru Anonimus345642235):

Depinde si de ea cat de calitativa este. Niciun produs de make up totusi nu e bun cat timp il folosesti zilnic. Ocazional e ok.

| Anonimus345642235 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc!