| anonim_4396 a întrebat:

in cateva zile am o excursie cu clasa..si nu stiu cu ce sa ma imbrac..merg pantalonii scurti de blugi? oare nu sunt prea eleganti pentru o excursie. >funda:*big grin

Răspuns Câştigător
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Pantalonii scurţi nu sunt eleganţi deloc,în nici o circumstanţă.
Când mergi într-o excursie gândeşte-te bine cu ce ai să te îmbraci şi ce haine ai să-ţi iei la tine.
Depinde unde mergeţi,dacă e o excursie printr-o pădure sau la munte nu ştiu cât de indicaţi ar fi,să nu te urzici la picioare sau să te ciupească ţanţarii sau alte insecte.
Dacă nu mergeţi undeva unde e verdeaţă,atunci e ok pentru că mai mult ca sigur o să fie cald.
La fel cu încălţămintea,dacă mergi pe munte nu poţi să-ţi iei balerini sau sandale în picioare,că or să-ţi intre toate vreascurile posibile în ei,plus că ţi s-ar putea rupe baretele de la sandale, sau să faci nişte bătături urâte. Dacă te duci pe munte, cel mai comod şi bine ar fi să-ţi iei o pereche de tenişi sau adidaşi.
Cât despre bluze, poţi să îţi iei cam orice e decent. (Să nu ţi se vadă burta dacă te apleci, decolteul ş.a.m.d).

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

In excursie nu se merge elegant, ci cat mai lejer, confortabil, doar nu o sa iti iei rochie si tocuri.
Pantalonii scurti sunt cei mai indicati mai ales ca va fi foarte cald, si veti avea ce sa faceti.

| Mariinaa a răspuns:

Ok, pantalonii scurti de blug, nu sunt mai delooooc eleganti, regula de aur.
Daca stii cum sa-i accesorizezi, si cu ce sa-i porti, vei obtine un look casual, insa, cu pantalonii de genul asta, eleganta nu e cuvantul ce-i este definitie (pantalonilor scurti de blug), nu prea merge, e mai mult classy accesorizati cu o camasa, un tricou' mai largut cazut pe un umar si balerini, sau tocuri, insa cu ...conversi (tenesi sau adidasi) si cu un tricou, ai look obisnuit, de zi, iti recomand amandoua modalitati (balerinii ii poti inlocui cu o pereche de sandale finute ). Suucces!

| xlollypop a răspuns:

Da,sunt cei mai potrivitiwinking

| Adeniy a răspuns:

Da,sunt.Si incearca sa te imbraci in ceva mai comod.Crede-ma,am invatat asta pe pielea mea fiindca eu am urcat munti in blugi.Deci,nici prea elegant ca nu-i parada.

| swaggy a răspuns:

Nu mi se pare ca pantalonii scurti sunt eleganti, deci merg. depinde unde este si excursia... happy

| gretablue a răspuns:

Nu esti eleganta in pantaloni scurti de blugi, esti chiar ok daca te incalti in niste balerini colorati.

| alexifrumos a răspuns:

Asta depinde de locul unde se desfasoara excursia dar tias recomanda sa porti acei jeansi scurti nu-s nici prea eleganti dar nici prea saritori jeansi se potrivesc in orice situatie...kiss

| alexifrumos a răspuns:

Pantaloni scurti sunt tocmai buni pentru o astfel de excursie, deci te sfatuiesc sa ii porti

| Ruzzy1111 a răspuns:

Nu.Sunt chiar perfecti pentru o excursie.Iti recomand niste bretele (pe care in niciun caz nu le pui pe umeri!) un tricou larg dar scurt o palarioara stil michel jackson si niste tenisi.winking
Have fun in excursie!

| Predescu_Simona_1990 a răspuns:

Ia pantaloni scuriti e bine cum te-ai gandit dar ia maieu pentru ca va fi foarte cald