| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
In urma cu o saptamana am comandat de pe un site o pereche de papuci.Marti am fost sunata si mi-a fost confirmata comanda insa prin posta romana si nu prin curier rapid desi eu am specificat cand am facut comanda ca vreau prin curier rapid.Cand am fost sunata mi s-a spus ca pe vineri trebuie sa ajunga comanda insa eu inca nu am primit nimic de la posta, nicio instiintare, nimic.

Intrebarea mea este daca pot suna sa anulez comanda avand in vedere ca inca nu a venit.

Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cand ti-au dat telefon trebuia sa le spui ca vrei sa iti fie adusa comanda prin curier. Eu zic sa nu anulezi nimic, de obicei prin posta coletele au intarziere, asteapta pana luni-marti si daca nu vine poti da un telefon sa le spui ca nu ai primit comanda.
Succes!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Prin posta orice colet ajunge intre 3 si 5 zile. De obicei in 3 zile. Ar trebui de asemenea sa te coste mai putin prin posta. Un astfel de colet ar costa 8 lei prin posta si de la 15 la 25 lei prin curier, astea fiind costurile expeditiei, deci ai grija sa nu te fi inselat la costul de expeditie.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Comanda nu poate fi anulata tehnic vorbind o data ce a fost expediata. Poti doar sa nu ridici coletul insa daca mai ai de gand sa comanzi de pe acel site nu-ti recomand sa faci asta pentru un astfel de motiv. Coletul va veni cu siguranta.

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Mai bine dai un telefon ca sa fi sigura.Asa am patit si eu cu un suport de haine ed la Ambient.Au zis ca o sa imi vina in maxim 7 zile dar nu a venit nici dupa 2 luni.Asa ca am sunat si am zis ca anulam comanda si sa ne dea banii inapoi.Modelul nu a venit pe care l-am dorit, dar au zis cei de acolo ca au un alt model si pana la urma acum il am pe acesta nu modelul pe care l-am dorit.Mai bine suna, sa nu patesti ca mine. Funda?

| BujancaOvidiu a răspuns:

Daca vrei sa anulezi comanda pur si simplu nu ridici coletul de la postahappy Automat devine comanda refuzata