| Ionela_Merticariu_1997 a întrebat:

Ma duc azi la o zi onomastica si nu stiu cum sa-mi prind parul.Am parul lung si ma imbrac cu niste colanti negri,un tricou albastru, o geaca bej si tenisi albastri.Am nevoie de idei urgent.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| gratie a răspuns:

Iti pot spune ca nu e bine sa-ti iei si acea geaca bej pentru ca va strica restul tinutei. Cat despre par ai putea sa-ti faci un spic sau ai putea sa-l prinzi in coc. Daca tu consideri ca nu iti va sta bine poti pur si simplu sa-l lasi desfacut mai ales pentru ca il ai drept iti va sta genial :* Sper ca te-am ajutat

| Ionela_Merticariu_1997 explică (pentru gratie):

Nu imi poti da un video cu un tutorial cum sa iti faci un coc mai dezordonat sau mai elegant? happy

| Ionela_Merticariu_1997 explică (pentru gratie):

Mersi! :*

| gratie a răspuns (pentru Ionela_Merticariu_1997):

Cu placere. Distractie placuta! Funda?

12 răspunsuri:
| Erzaa a răspuns:

Si eu am parul lung si cand ma duc la un evenimet de obicel mi-l intind cu placa. Dar tu te duci cam sport, daca ai si adidasi, ai putea sa ti-l prinzi in coada. O sa-ti stea bine oricum.

| Ionela_Merticariu_1997 explică (pentru Erzaa):

Eu il am drept de asta nu prea folosesc placa si nici ondulat nu prea vreau sa-l fac.Mersi de idee! happy

| ღMaryaღ a răspuns:

Indreaptat-il cu placa sau fa-ti o coada la spate ori un coc ...sau o coada intr-o parte. Sper ca te-am ajutat. Distractie placuta

| mimilolaarae a răspuns:

Poti sa-ti faci o coada, dar fa-o mai sus, sa nu iti stea pe gât. Ori, un coc ar fi potrivit, dar nu coc de-acela cu prinzi la nunta, unul mai spontan. Apropo... Ai un super stil!

| DreamAsk a răspuns:

Dcei iti dau un sfat. Prinde-ti paril tip coada de cal si lasa-ti o mica suvita de par, pe care o poti uda cu putina apa si sa o intinzi. Va arata super!
Mult succes!

| RoxyStely a răspuns:

Poti sa-l prinzi intr-o coada sau il prinzi mai jos si apoi cu o clema, sau poate il lasi desfacut. sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| Ionela_Merticariu_1997 explică:

Am uitat sa mentionez ca nu vreau sa folosesc placa sau ondulatorul.