| AdrianaB1 a întrebat:

BUNA TPU, ma duc pe 4 iunie la o tabara si am matreata lunguiata si marunta, credeti că va fi o problemă?
Nu știu cum să scap de ea, am luat și de la farmacie si nimic.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.cefacemimi.ro/......-matreata/
incearca si alea si numai te spala cu sampoane pline de chimicale

| Deserth a răspuns:

Ie paduchi, ai grija sa nu dai la alti.Incearca samponul Syoss si cei scapa de paduche

| AdrianaB1 explică (pentru Deserth):

Poftim?
Se pare că tu ori nu înțelegi clar ce am scris, sau nu deosebești păduchii de mătreață, crede-mă e o mare diferență.
Răspunsul tău e aproape irelevant.

| mikaya a răspuns:

Buna, si eu am avut probleme cu matreata si la fel am incercat si eu o groaza de sampoane...tratamente..etc. Insa am scapat cu ajutorul unei metode foarte simple:
-in recipientul tau cu sampon piseaza3-4 pastile de acid acetilisalicitic(aspirina).