| CiocolataCuOreo a întrebat:

Masca din ou crud este buna pentru cresterea parului?

Si mai am o intrebare. :3

Daca ma spal pe cap cu sapun de casa pe cap va creste mai repede parul?

Fundita >•

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Mătușa mea își punea castronul în cap cu mască din ou și nu a funcționat deloc până nu s-a dus la dermatolog.
Încearcă să folosești tratamentul Mariei Dragomiroiu cu săpunul de casă, eu zic că e bun.
Rita93 cică nu a auzit să se spele nimeni cu săpun de casă...dar Maria Dragomiroiu cu ce se spală de are acel păr superb?
O zi bună!

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca te speli pe cap cu sapun o sa ti se usuce parul, iar de treaba cu oul nu am mai auzit. pentru cresterea parului foloseste ulei de ricin (3 ron e o sticluta).

| kiri11 a răspuns:

Un produs foarte bun pentru problema ta daca te-ar interesa : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| CiocolataCuOreo explică:

Eu ziceam de masca de ou fara ulei si alte prosti.

| CiocolataCuOreo explică:

Multumesc de sfat happy big grin :->

| CiocolataCuOreo explică:

BiuL cum nu ai auzit de treaba cu oul? Aproape si vedetele folosesc masca din ou. rolling on the floor)
In mai ales nu iau ulei de ricin pentru ca parul meu e normal. Si uleiul de ricin nu la orice fel de par regenereaza mai repede.

| Rita93 a răspuns:

In primul rand, nu am auzit pe nimeni spalandu-se cu sapun de casa pe cap, nu te lua dupa prostii.In al doilea rand, iti pot sugera eu o masca buna pentru par:un galbenus de ou, 2-3lingurite de ulei de masline, catevalingurite de iaurt si putina zeama de lamaie.Pui ingredientele in functie de lungimea parului tau, amesteci continutul si il aplici pe par timp de 2ore, dupa care va trebui sa te samponezi de doua ori.Eu folosesc reteta asta de doi ani, is foarte multumita.Iar pentru crestere3a parului, foloeste ulei de ricin, aplicat pe radacina si lasat asa cateva ore, mie de la asta mi-a crescut multparul.

| StefiChan8D a răspuns (pentru Rita93):

Sapunul de casa e acel sapun facut de bunicile noastre.El iti face un par foarte frumos. Nu este o prostie.