| m0n1kmara a întrebat:

Nu de mult timp mi-au aparut niste pete albe pe unghii si nu stiu ce reprezinta.As vrea sa dispara cat mai repede. Ce mi-ati recomanda?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu mai stiu exact cum se numeste dar stiu ca avea o denumire destul de simpatica. Probabil nu ai mancat alimente cu, calciu in ultimul timp. Poti sa consum niste lapte, oua branza, alimente ce contin calciu.

| Lɑяisɑ a răspuns:

Buna,
Lipsa de calciu! Mancanca cat mai multe fructe si legume si nu o sa iti mai apara.
http://www.bewell.ro/......ananc.html
Pa,pa.

| AngelOfLove143 a răspuns:

Este o lipsa de calciu.si eu am avut.iti vor disparea, dar sa ai grija ce mananci.incearca sa mananci fructe si legume.
sper ca am fost de folos.

| anonim09 a răspuns:

Lipsa de calciu.Un bol de cereale este cea mai buna sursa de calciu, consuma multe lactate.Alte alimente care contin calciu sunt: bananele (bogate in potasiu ajuta la fixarea calciului), gulia, varza, morcovii, ridichile, patrunjelul, nucile, maslinele, soia, caisele si strugurii.
De evitat: tutunul, alcoolul si sarea. Toate acestea determina pierderi masive de calciu.