| amalia13448 a întrebat:

Bună TPU!
Părul crește 1-2 cm pe lună dar am auzit pe multă lume spunând că uleiul de ricin face părul să crească mai mult de 1-2 cm pe lună.
Uleiul de ricin chiar face părul să crească mai repede?

Răspuns Câştigător
| RedHairCarrot a răspuns:

Da, uleiul de ricin chiar ajuta parul sa creasca, dar MARE GRIJA. Daca atinge portiuni din fata, o sa creasca parul si in zonele respective, inclusiv pe frunte, barbie, etc, asa ca trebuie sa ai mare grija cand il folosesti. Poti sa il utilizezi si pentru sprancene sau gene, dar din nou, cu mare grija. O singura picatura e de ajuns sa trebuiasca sa recurgi la laser dupa.

| alina2k18 a răspuns (pentru RedHairCarrot):

Haidi bre laughing
O picatura si gata = Rapunzel
Abia e stimulata cresterea de la tratamente grele de costa 300-400 lei =30fiole aplicare pe scalp pentru o luna sau 700 ron injectabil in cabinetul dermatologuluiwinking

| RedHairCarrot a răspuns (pentru alina2k18):

Ea se referea la aplicarea directa a uleiului, nu la injectare, domnisoara.

| alina2k18 a răspuns (pentru RedHairCarrot):

La cabinet nu iti injecteaza uleiwinking pentru ca ghici... nu are nici o eficienta in nici un mod de aplicare laughing Ca voua pe TPU va apar foliculi de par si in palma de la uleiul de ricin e altceva laughing