| Andrusk2 a întrebat:

Pentru o decolorare ce vopsea trebuie sa folosesc ca sa nu se mai decoloreze la loc? Vreau sa imi fac culoarea mea naturala

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce vrei sa faci mai exact? Da detalii.

| Andrusk2 explică (pentru Bondarel99):

Vreau sa ma vopsesc la loc în culoarea mea naturală, deoarece va începe școala și nu am voie cu par vopsit! Si as vrea sa nu se ia la spălare. Sa fie permanenta pentru toteauna. Și oxidant este mai puternic? 3%, 6%, 9% sau 12%?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andrusk2):

Pai ce culoare ești acum și ce culoare vrei sa te faci?

| Andrusk2 explică (pentru Bondarel99):

Am mentionat. Mi-am facut ombre decolorat adică blond pui si vreau sa ma fac saten castaniu

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andrusk2):

Nu îți trebuie oxidant separat. Îți iei o cutie de vopsea cu 1-2 nuanțe mai închisă decât culoarea ta naturală de la Palette, Garnier, Syoss și o sa se mai ducă puțin in timp, pentru ca vopselele nu sunt practic permanente, folosește șampon pentru par vopsit ca sa o menții.