| Alexandra2383 a întrebat:

Buna TPU! Peste cateva zile este ziua mea si as vrea sa-mi pun unghii cu gel (nu mi-am mai pus pana acum),mai exact as vrea o constructie cu gel, dar nu stiu daca se merita..am vazut preturi care mie personal mi se par exagerate (150 -170 lei) Nu gasesc salone in zona mea care sa aiba preturi mai mici deci as vrea sa stiu si pararea voastra

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Iti dau un singur sfat: foloseste banii aia sa-ti cumperi ceva frumos sa porti, dar nu-ti pune unghii cu gel, ca nu merita.
Poti sa-ti faci singura manichiura acasa, ca-s mult mai sanatoase unghiile afcute cu lac simplu, decat cu chimicale care penetreaza unghia si pielea, producand cancere de piele.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu merita! Sunt foarte scumpe, necesita intretinere de 2 ori pe luna si apoi iti afecteaza unghia si ti-o distruge.
In plus, expunerea la lampa UV afecteaza pielea mainilor, imbatrandind-o prematur si producand dupa ani de expunere, cancer de piele.

| zurick a răspuns:

Port unghii cu gel de vreun an cred. Aveam înainte unghia super subțire și dacă incercam să -mi fac eu unghiile se rupeau imediat, plus că e enervant momentul când ți se ia oja și trebuie refăcut des, așa unghiile cu gel te țin mai mult. ( 4-5 săptămâni) Eu una prefer să mi le fac acasă cu 60, decât în orașul în care stau acum cu mai mult. Mă fac să mă simt bine, orice ar fi am unghiile ok și sunt atât de multe variante de a ți le face.

| TonyGamesLion a răspuns:

Recomand sa iti faci fade in parti cu 0-3 e ieftin si arata bine pentru 2 saptamani

| Alexandra2383 explică:

Voiam sa scriu saloane btw laughing