| Bia_6294 a întrebat:

Pielea mea are un pigment deschis, aproape alb. Vreau sa ma bronzez, stau la soare, dar nu se lipeste bronzul de nici o culoareoh go on. Ce sa fac pentru a ma bronza cat de cat?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mănâncă zilnic morcovi cruzi şi ia-ţi Beta Caroten-ul de la farmacie (dă o căutare pe google)! Succes!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dă-te cu o loţiune de corp cu efecte autobronzant de la Dove.Se aplică zilnic, şi după 3-5 zile se văd rezultatele unui bronz uşor. Costă în jur de 13-15 lei (în funcţie de magazinul de la care cumperi). Pentru efecte mai vizibile, foloseşte un autobronzant de la Avon, dar ai grijă să-l aplici cum trebuie, să nu rămână urme de "murdărie". Baftă!

| TwixulDrept a răspuns:

Ai grija totusi sa te dai cu protectie solara, mai scazuta dar totusi sa fie deoarece pot aparea bolile de piele, cancer.
Incearca autobronzant, spray, crema.

| Minnie a răspuns:

Urmezi o cura cu vitamina A si/sau pastile de beta caroten.

| Madaliinaaa a răspuns:

Pana sa te pui la plaja da`ti cu ulei de masline pe piele. Functioneaza. Baftaa :*

| Eduard a răspuns:

Creme...

| Malphas a răspuns:

Mănâncă morcov şi portocale sau foloseşte auto-bronzant.

| hailei2007 a răspuns:

Da-te cu lapte Doina (il gasesti in hypermarket si farmacii, e gen lapte de corp, nu de mancat laughing ) Si eu sunt alba si anul trecut cand am fost in vacanta am folosit laptele si m-am inrosit mai mult decat de obicei (atentie: nu are rol de protectie solara) insa nu m-am decojit, nu m-am patat sau chestii de genul si chiar m-am bronzat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy cei cu pigmentul deschis se bronzeaza mai greu in general era o crema la farmacie a loat un prieten alb happy si sa facut cioara neagra in curte la fotbal

| theGazetteVortex a răspuns:

Da-te cu crema auto-bronzantawinking

| drkkk a răspuns:

L'oreal Lotiune pentru bronzare progresiva

| Bianca_3768 a răspuns:

Date cu ulei de masline si apoi stai la soare si asa poate se prinde.Din cate stiu eu cred ca o sa mearga happy