| Justmeale2345 a întrebat:

Recent am inceput sa folosesc mai multe produse de skincare. Ideea e ca am doua produse de curatare a fetei: o apa micelara bi-fazica de la L'Oréal si un gel de curatare de la Cerave, cel pentru ten normal spre uleios. Stiti cumva in ce ordine ar trebui sa le folosesc ca sa isi faca efectul?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Intai apa micelara pe dischete [ eu am din alea mari-patrate nu alea clasice mici si rotunde ], cureti fata cu miscari de netezire usoare, nu freci gen agresiv, curata si gatul cu miscari de jos in sus intotdeauna si dupa te speli cu gelul de curatare -> umezesti tenul cu apa calduta, pui gelul in palme si faci spuma si dupa cu spuma pe fata, miscari circulare timp de 20-30 secunde si dupa mai pui putina apa in palme si mai cureti si clatesti dupa.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dimineața doar gelul de curățare, în timpul zilei obligatoriu spf sub machiaj (Dacă te machiezi, dacă nu, spf oricum) iar seara apă micelară indiferent dacă te-ai machiat sau nu pentru a îndepărta stratul de spf, apa micelară o clătești cu apă curată și după te speli cu gelul de curățare pentru a elimina ultimele urme de spf și impurități

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Intai apa micelara pusa pe discheta demachianta si apoi gelul de curatare. Daca nu ai machiaj pe fata poti sa sari peste apa micelara.

| Ofiintă a răspuns:

Apa micelară o folosești doar pentru demachiere, înlăturarea machiajului.
Gelul de curătare de 2x pe zi, de regulă dimineata si seara.
Apele micelare nu aduc imbunatatiri in aspectul tenului, sunt doar niste produse, de altfel foarte bune in ceea ce priveste inlăturarea machiajului.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Demachiere urmată de curățare cu gel. Sper că folosești și creme hidratante și spf