| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Recent cineva mi-a spus că sunt foarte grasă și urâtă și că sunt cât o scroafă, eu având greutatea de 45 kg și înălțimea de 1.60. Eu sunt o persoană destul de sensibilă și m-a afectat puțin. Acum intrebarea mea este : Oare acea persoană chiar crede ce a spus și ăsta este și adevărul sau pur și simplu a zis asta din pură răutate? Eu mă gândesc că ăsta e adevărul pentru că de ce s-ar lega de niște aspecte care nu există.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IrisDP a răspuns:

Ai o greutate normala, ba chiar ești înspre slabă?
Eu am 1, 64 am 48 de kg și îmi doresc sa ma mai îngraș. Eu la 50-52 arat cel mai bine. Am fost anorexica, credeam ca să fi slab e frumos. Nu este, e frumos sa fii normal. Sportul m-a ajutat enorm sa îmi modelez corpul după placul meu.
Te rog nu te lua după părerile persoanelor complexate. Nu ești grasa deloc. A vrut doar sa îți raneasca sentimentele.
Dacă vrei sa arăți și mai bine mănâncă și fa sport. Prin fitness îți faci și fund și abdomen plat și tot ce vrei. Ai incredere in tine si ignora persoanele care nu te apreciaza asa cum esti.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa înrăit lumea este violentă si batjocoritoare nu îi poate schimba nimeni si nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După măsurătorile date de tine este clar că nu ești grasă și orice persoană este de acord cu asta. La un moment dat am avut aproape aceeași greutate și înălțime cu tine și pot confirma că nu eram nici pe departe gras. Deci aceste comentarii au fost doar rea voință. Nici dacă chiar erai grasă nu se folosește un asemenea limbaj de cocină, că nu e treaba altcuiva să-ți spună lucruri pe care le știi. Dar în cazul tău sunt doar invenții.

| badpanda a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti.
Asta si din cauza ca cel putin 90% dintre cei din jurul nostru sufera de dizabilitate intelectuala.

| gabriel2004o a răspuns:

Poți sta departe de acea persoana toxica
De obicei asa acționează persoanele de genu sa încerce sa te facă sa te simți prost pentru a-și ascunde defectele
Chiar și eu cu 1, 90 sunt strigat namila de prosti dar când te gândești ca persoanele alea care m-au strigat asa nu au nici prieteni și nici nu știu cum arata un vagin(fara înjurături-_-)
Cam te pune pe gânduri dacă merita sa-i dai macar 1 leu sa treacă strada sau nu
La fel și la fete
Dacă aia tot ce face e sa facă dansuri pe tiktok și sa bârfească cam trebuie sa te facă sa gândești dacă tu chiar te-ai pus la mintea cui nu-i trebuie
Dacă vrei mai discutam și în pv ca îmi place sa încurajez lumea big grin

| Ana2920 a răspuns:

Lumea s-a schimbat. Nu era cum era înainte. Dar de ce iti pasa de ce zice cineva? Mai ales ca la 45 kg?! Normal ca NU ăsta e adevarul! Si eu sunt sensibila, dar nu bag in seama ce zic altii. Daca zic ceva urat despre tine, înseamnă ca doar vor sa suferi sau sa jigneasca unii oameni. Se zice ca oamenii sensibili sunt mai apreciati si vorbesc la modul cel mai serios

| Danykmz a răspuns:

Eu am 42 de kile și sunt slăbănog