| Anndrreiiutta a întrebat:

Sambata voi face o petrecere in pijamale cu prietenele mele dar nu avem nici o idee de ce activitati sa facem: dati-mi idei de jocuri, mancare, muzica (gen), filme (gen), si altele cine raspunde la toate intrebarile primeste FUNDA se poate sa dati chiar si mai multe idei. Bine PA PA.

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Cine nu se bucura de o petrecere in pijama? Nimic nu se compara cu comoditatea pe care o ofera pijamaua de bumbac sau flausata in timpul vizionarii unor filme horror sau la o sueta cu prietenele cele mai bune. Raspandite cel mai mult in randul fetelor, petrecerile in pijama sunt o modalitate foarte buna de a petrece timp de calitate cu prietenele vechi sau noi. Deci, in cazul in care pui la cale o petrecere in pijama, noi iti prezentam o lista cu niste idei si sfaturi despre invitatii, jocuri, teme si activitati.

Acest tip de petrecere este cel mai usor de pregatit, e ieftina si nu necesita o planificare indelungata. Inainte de a te apuca sa planifici, trebuie sa tii cont de anumite lucruri. Daca petrecerea ta include si ramanerea peste noapte a invitatelor tale, atunci ea trebuie sa inceapa putin mai tarziu, astfel incat sa nu va apuce cascatul la ora 22. Daca petrecerea nu include si somnul, invitatii pot pleca acasa in jurul orei de culcare, dar nu uita sa clarifici asta in invitatia pe care o faci.

Teme pentru o petrecere in pijama
Alegerea de a organiza o petrecere tematica poate fi foarte amuzanta. Poti alege dintr-o gama larga de teme de la un decor Hawaiian la o tema favorita filme, Hannah Montana de exemplu, sau orice alt film iti place tie sau prietenelor tale. Dupa ce tema e aleasa, poti confectiona decoratiunile, alege activitatile si pregati retetele pentru gustari. Pregateste si muzica potrivita temei si cere-le invitatelor tale sa se imbrace conform cu decorul.

Invitatii pentru o petrecere in pijama
Cea mai ieftina modalitate este sa faci chiar tu invitatiile pentru petrecere. Personifica-le pentru fiecare invitat si nu uita sa le asortezi cu tema aleasa. Poti sa le faci manual sau sa le desenezi pe calculator. Daca petrecerea nu are nici o tema, invitatiile pot fi in forma de perna, ursulet de plus, sac de dormit, sau pot include desene cu pijamale, camasi de noapte sau o lupta cu perini. Nu uita sa specifici toate datele petrecerii: adresa, ora, tema si mai ales daca include sau nu ramasul peste noapte.

Decoratiuni pentru petrecere
Desi o petrecere in pijama nu are nevoie de decoratiuni elaborate ca alte petreceri, totusi ar fi dragut sa iti ornezi putin camera pentru eveniment, si cu atat mai mult cu cat ai ales o petrecere tematica. Poti folosi decupaje din reviste, postere, afise, jucarii, orice element e legat de tema pe care ai ales-o. Daca n-ai o tema, foloseste baloane, fanioane sau lumanari.

Activitati pentru o petrecere in pijama
Exista o multime de jocuri care se pot juca la acest gen de petrecere si o serie de activitati care sa distreze pe toata lumea. Fie alegi jocurile pentru invitatele tale: dame, scrabble, yahtzee, remi, etc, fie impletiti bratari, modelati bijuterii sau faceti alte activitati de creatie. Daca aceste activitati nu iti par atragatoare, atunci sigur o sa-ti placa ideea vizionarii unui film. Pentru senzatii tari, alege un film de groaza, pentru a rade in hohote, alege o comedie sau pentru a visa la Fat-Frumos, o comedie romantica.

O alta activitate care le-ar putea face placere prietenelor tale, dar indicata doar daca ele raman la tine peste noapte, este o sesiune de makeover. Cere-le sa-si aduca produsele cosmetice, periile de par si ondulatoarele si pregatiti-va sa va rasfatati ca la salon. Pentru ca distractia sa fie completa, dupa ce transformarile sunt complete, o sesiune foto e tot ce mai ramane pentru ca aceasta petrecere sa fie o amintire frumoasa si amuzanta.

Evident, nici o intalnire intre prietene nu este lipsita de barfe si carcoteli, asa ca nici petrecerea in pijamale n-ar trebui sa faca exceptie. Adevar sau provocare e unul dintre cele mai populare jocuri la asemenea intalniri si confesiunile abunda odata ce intrebarile sunt puse.

Mancare pentru petrecerea in pijamale
In ceea ce priveste mancarea, nu trebuie sa te agiti prea tare. Alege gustari usoare, neuleioase si dulciuri fara prea multa crema. Poti de asemenea sa comanzi pizaa sau poti implica pe toata lumea in pregatirea salatelor, in coacerea prajiturilor sau la facutul clatitelor. Apoi, chips-urile, covrigeii, fructele si popcornul sunt invitati obisnuiti ai acestor petreceri. Daca fetele raman peste noapte, o idee buna este sa va ganditi si la micul dejun

Deci, fie ca petrecerea in pijamale implica o tabara in curte si dormitul in saci de dormit, fie ca se desfasoara in camera ta, include aceste idei si totul va iesi ca la carte. Amintirile vor dura o viata intreaga si pozele vor sta marturie.

Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Jocuri: puteti juca,, Adevar sau provocare" mi se pare foarte interesant acest joc si poti afla mai multe despre prietenele tale si ele despre tine.
Mancare: pizza sau hamburgeri si popcorn daca va uitati la un film
Muzica: ce va place voua in general sa ascultati.
Filme: comedii (mi se par cele mai potrivite mai ales comediile romantice)
Ca sa fie o petrecere reusita, puneti multe baloane colorate. Va puteti bate cu pernele, glumi si discutand despre ce va place voua. Cititi revistele care va plac, comentati anumite chestii etc. Important este sa va distrati. Mai puteti juca si Monopoly sau alte chestii de genul asta (carti, remi etc). Dansati, faceti karaoke. Daca aveti tort sau orice fel de prajitura puneti o lumanare gen petarda sau ceva de genul. Daca prietenele tale raman peste noapte, faceti impreuna un mic dejun (ochiuri, omleta, cereale cu lapte etc). Sper ca te-am ajutat si distractie placuta!

| Innovation a răspuns:

Pai ar fi bune jocurile multiplayer ca sa puteti juca toate odata poti cauta pe Google jocuri multiplayer si iti da ogramada si online si pentru PC.
Mancare:Puteti comanda ceva gen pizza sau cauta pe internet retete de mancaruri din preferatele tale si luati-va si desert gen prajituri.
Muzica:Pai deoarece este o petrecere de distractie puneti si voi muzica rock sau hip hop,iar in afara amuzatiei puteti asculta muzica pop sau usoara.
Filme:Va puteti uita la filme de groaza,romantice,comedie, etc., dar eu va recomand filme de comedie pentru o petrecere.Gasesti aici multe http://www.filme-comedie.ro/.
Mai sunt activitati distractive gen karaoke sau dansul.

| fuzzy6 a răspuns:

Pai, nu stiu ce gen de muzica ascultati voi in general. daca aveti gusturi diferite, incearca sa le combini. o melodie pop, una rock, alta dance si tot asa.
la filme, eu as recomanda ceva comedii de fete (gen you again, easy a, etc) sau, daca sunteti mai curajoase, ceva horror. (house of wax, jeepers creepers).
ati putea face, de exemplu, karaoke. puneti-va ceva muzica pe fundal, scoateti versurile, si dati-i drumul la distractie happy. de asemenea, nu pot lipsi bataile cu perne. puteti face o parada de moda, gen, va luati diverse chestii din dulap si va plimbati cu ele. puteti face si un concurs pe tema asta.
hmm, la mancare. pai, daca va uitati la film, va trebuie neaparat popcorn. si in rest, ceva usor, gen, sandwich-uri si multe dulciuri happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei.pai pentru inceput ai putea sa le servesti cu saratele si suc.nu e necesara mancareaaa adica dupa preferinte puteti sa comandati pizza! Jocuri: bateti-va cu pernele, jucati adevar sau provocare, sticluta! Muzica : pai sa puna fiecare melodia preferata si asa mai departe. Filme: la inceput incepe cu o comedie sau ceva romance iar apoi pune un film horror :X! sper ca o sa ai cea mai tare petrecere bafta. funda?

| oceanfreshair a răspuns:

Buna! pai:
1.jocuri:mima,nume de..., nici da nici nu...etc uite aici http://cristinasblog.wordpress.com/......petreceri/

2.mancare:ati putea comanda pizza, hotdog, hamburger sau mancare chinezeasca

3.muzica:ceva pe care sa puteti dansa cum ar fi:suavemente bessame,coconut tree,feel in love,macarena,meneaito,low,dale,mandala,whisper,la la song,la la band:avem acelasi vis, am inv sa lupt, stage of joy etc

3.filme:horror:drag me to hell, comedie:alvin and the chipmunks(nu stiu cum se scrie sigur:)) ), actiune:printul inelelor

4.alte sfaturi:ati putea sa va faceti parul,unghiile,sa va machiati, sa faceti farse la tel colegilor tai, si cam atat nu mai stiu.
FundaVOT please?

| yanneishan a răspuns:

Incercati joculete gen cel cu scaunele (cand se opreste muzica trebuie sa va asezati si cea care nu se aseaza iese din joc), uitati-va la filme, incercati cele pentru adolescenti, sunt foarte frumoase cele cu majorete, cateva ex: bring it on (all or nothing, fight to the finish, in it to win it), puteti povesti intamplari amuzante, faceti un concurs de bancuri sau de mima.
Sper ca ti-am fost de ajutor big grin