| Elenaaa1111111128383848383838383838 a întrebat:

Buna TPU, știe cineva vreun salon bun pentru epilare definitiva?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista epilare definitiva!
Am incercat totul si eu si copii mei, aparate cu laser de $2000, apoi tratamente la centre dermatologice scumpe si parul a revenit si crescut la fel de nromal si natural la doar 1 an dupa ce s-a efectuat "epilarae definitiva", pentru ca noi nu putem sa oprim sistemul nostru hormonal sa functioneze, atata vreme cat suntem vii, hormonii aia ajutand la cresterea parului din cap dar si de pe corp!

Nu cheltuii bani inutili, pe himere!
Am trecut prin asta si iti spun cu sinceritate ca nu merita nici efortul psihic si nici suma enorma de bani pe acre o cheltui pe o procedura temporara.

Functioneaza epilarea cu ceara de albine, care de departe este cea mai buna, fiindca parul este smuls din radacina si pana se formeaza o alta radacina dureaza 3-4 saptamani.

| Maraa345 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si zici ca n-are efect epilarea definitiva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maraa345):

Are dreptate babeta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maraa345):

Nu, nu are nici un efect, decat temporar!
Epilarea asta definitiva este temporara fiindca parul va creste imediat cum se renunta la tratamentul cu laser, parul creste hormonal pe toata perioada vietii omului!

| Maraa345 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am inteles! Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu electroliza este definitiv, dar pe suprafete mici! Necesita foarte multe sedinte si e costisitor

| blooms a răspuns:

Daca se face corect, epilarea cu laser te va scapa definitiv de par in proportie de 60 – 92%.
Nu se obtin rezultate bune pe firele de par foarte blonde, roscate nativ, gri sau albe.
Un studiu din 2016 din SUA privind satisfacția pacienților a arătat că majoritatea pacienților (71 la sută) sunt mulțumiți de tratament.
Sunt persoane, 5-10%, la care epilarea definitiva nu functioneaza din motive genetice sau hormonale.
Incearca sa faci 2 sedinte si apoi o sa intelegi exact despre ce este vorba.
Daca nu sti cum sa alegi un salon ok pentru tine citeste aici...https://blooms.ro/epilare-definitiva-bucuresti-cum-aleg-salonul-potrivit/

| DamocRobert a răspuns:

Uite o idee Perfection Beauty Club
https://perfectionbeautyclub.ro/......iva-laser/