| AlYsPeCiAlGiRl a întrebat:

Buna TPU:stiti cum as putea sa-mi vopsesc temporar parul dar fara vopsele su nuantatoare si spray-uri.am auzit de albastru de metil.am incercat si merge dar vreau sa stiu daca mai exista si ceva asemanator.multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Burondo a răspuns:

Eu am incercat odata cu carmin. se face roscat(inchis)... bine eu am parul blond. nu stiu cum iese pe alte nuante.

am imi auzit si de vopsitul cu creta. thinking suna interesant dar are cateva dezavantaje... cv gen raman pete pe haine. informeaate mia mult dp net happy bafta la vopsit! :*:*

| AlYsPeCiAlGiRl explică (pentru Burondo):

Mersi:*

| Burondo a răspuns (pentru AlYsPeCiAlGiRl):

Uite ma gasit site-ul pe care am gasit faza cu vopsitul cu creta.

http://thebeautydepartment.com/2012/01/chalk-it-up/

| MariaAna1996JqYv a răspuns:

Poti sa ti-l vopsesti cu violet de gentiana, albastru de metil (pe care l-ai zis si tu si cu Castellani, care este un roz, dar parul se face roscat. Toate acestea le gasesti in farmacii, dar nu in toate. Cauta farmaciile Dona. Acelea au mereu aceste produse. Sau daca nu vrei sa-ti vopsesti parul cu aceste produse, care am uitat sa-ti spun costa intre 3 si 3, 50 lei, poti cumpara un spray de colorat parul din orice magazin de chinezarii cum ar fi 38-uri sau magazine cosmetice ( dar te asigur, acolo sunt mai scumpe.)
Sper ca te-am ajutat tongue! Fundita?

| AleFizzy a răspuns:

Uite link-ul aici http://www.roportal.ro/......naturale/. :)
Funda? :3