| TheMusicBoy a întrebat:

Sunt baiat si am 12 ani si mi-as dori sa imi deschid culoarea parului dar fara sa folosesc chimicale care pot sa imi distruga parul. Ce as putea sa folosesc ce se gaseste in casa sau este ieftin? Multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Uite aici mai multe metode
https://www.diyncrafts.com/......-naturally
De asemenea să mai găsesc în magazine decolorante naturale, pe bază de diferite plante, care nu au chimicale. Totuși sunt cam scumpe.
Mie mi se deschidea părul dacă stăteam mult în soare, dar până la urmă am renunțat să încerc tot felul de combinații pentru că nu aveam răbdare și am început să mă decolorez singură cu decolorant. Poate tu reușești.
Multă baftă!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Apa oxigenata decoloreaza parul, dar e un proces foarte lent.
Iar apa oxigenata e tot un 'chimical'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum fara chimicale. Sa iti decolorezi parul = sa distrugi pigmentul din par. Si nu exista metode naturale sa faci asta.

| TheMusicBoy explică (pentru anonim_4396):

Eu am auzit ca se poate sa itit colorezi parul pentru doua sapatamani cu rivanol si balsam de par ca sa iasa blond. M-am gandit ca poate l-ar deschide

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

N-am mai auzit asa ceva.

| TheMusicBoy explică (pentru anonim_4396):

Nici eu...

| alex15ccc a răspuns:

Apa oxigenata, pulverizeaza pe parul proastpat uscat si usuca-te la soare, repata daca este nevoie

| TheMusicBoy explică (pentru alex15ccc):

O singura data?

| alex15ccc a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Pai daca esti mutumit de nuanta da, o data, iar daca vrei o nuanta si mai deschisa repeta procedeul

| TheMusicBoy explică (pentru alex15ccc):

Imi va distruge parul apa oxigenata?

| TheMusicBoy explică (pentru alex15ccc):

Dar cu chestia cu statul la soare nu cred ca pot fiind ca stau la bloc si avem multi copaci si este umbra

| alex15ccc a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Nu, posibil sa-l usuce putin, foloseste balsam dupa spalare si nu o sa ai probleme.

| alex15ccc a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Atunci lasa-l sa se usuce natural

| TheMusicBoy explică:

Apropo culoarea parului meu e saten putin inchis. dar fiind ca soarele e mai puternic vara mi se deschide forate foarte putin

| TheMusicBoy explică:

Nu cred ca sunt sigur sa imi decolorez parul

| TheMusicBoy explică:

Desi as dori sa il vopsesc sau sa fac ceva cu el pentru 2 saptamani