| IoanaC1999 a întrebat:

Sunt blonda si as vrea sa imi vopsesc parul cu un sampon nuantator (silver reflex, gri reflex mai exact) de la loncolor. A folosit cineva un astfel de sampon, imi puteti da niste păreri si daca se poate sa imi spuneti si cum se foloseste? Stiu ca mai întâi trebuie sa imi spăl părul apoi pe parul umed sa aplic samponul nuantator, dar dupa ce aplic samponul trebuie sa imi mai spăl sau clatesc parul? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti speli parul cu sampon, il aplici si dupa timpul de actionare il clatesti doar cu apa.

| IoanaC1999 explică (pentru anonim_4396):

Si daca dau cu un balsam ceva crez i ca are ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaC1999):

Probabil se mai duce din culoare

| NAT0 a răspuns:

De ce ai vrea să te vopsești? Mai frumoase-s blondele, n-am nimic cu restul.*
Deci pentru început te dai cu spirt pe cot și te dai cu puțin șampon, dacă nu te iriți peste 24 de ore poți să-l aplici liniștită. Așa. Acum. Dacă nu te-ai iritat îl aplici pe părul proaspăt spălat. Iar după timpul de acționare care e scris pe ambalaj, clătești părul cu apă până devine limpede.

| IoanaC1999 explică (pentru NAT0):

E o chestie temporară. Mulțumesc!