| Anonima7878 a întrebat:

Sunt complexata de sanii mei mici... Am 14 ani și jumătate, coloegele mele poatră sutiene cu cupe destul de mari, iar eu nu am nici macar ce sa bag in bustiera... sad
Sanii au inceput sa-mi creasca cand aveam 11 ani, au mai crescut doarte putin in clasa a 6 a, si apoi... Colegele mele rad de mine si imi zic chestii gen : " Am silicoane pe langa tine ", " Nu ai sani deloc! ", " Nu cred ca o sa te placa vreun baiat vreodata ", " Cand o sa porti si tu bustieră, la 30 de ani? " etc.
Și mă simt jenată... Mai ales cand ma duc la plaja sad

Cum as putea sa-mi fac sani sa creasca, fara pastile... Nu vreau sa mai fiu luata la mișto, sa am si eu acolo ceva sad.

Ofer fundiță + vot.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oamenii sunt ri, si mereu vor cauta motive sa rîdă de tine, daca avea i sîni mari, ziceau bidoane ca babele, daca nu ai sini i ti zic alte lucruri rele, nu pune la inimă, asa esti tu si organismul tau asa functionează, nu poti fii ca ele, cine stie ele peste citiva ani cum vor arăta, dar sigur tu vei arăta bine, si vei fii invidiată de ele.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze, oamenii sunt răi. Nu merge tastaturalaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea sanilor poate crea o stare de neliniste; (adesea patologica); uneori tulburare sau chiar ingrijorare. La varsta ta cresterea inca nu este finalizata deci poti spera sa-ti mai creasca sanisorii inca putin, chiar daca nu la dimensiunile uneori dorite, dar numai de anumite persoane. Sunt barbat, dar mie personal imi plac sanii mai mici care incap in causul palmelor si ma pot juca cu ei in voie. Si la fel ca mine gandesc multi barbati care efectiv nu agreaza/nu le plac tatele imense cat niste ugere. Te asigur ca vei avea admiratori care nu vor "observa" marimea sanilor tai deoarece iti vor admira alte calitati. De asemenea dupa ce te vei maturiza si iubitul va dori niste "baloane" iti vei putea pune silicoane deoarece este singura metoda de marire a bustului. Incearca sa nu dai crezare rautatilor. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Ia-le și tu pe ele la mișto! ești așa cum trebuie să fii, sunt destui băieți care admiră sânii mici (inclusiv eu). Sânii mici sunt mult mai tari, mai fermi și au o formă mai frumoasă față de cei „umflați cu pompa".

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai numai 14 ani, ai rabdare inca esti in dezvoltare, cand vei avea 18 vei asa niste sani fermi si frumosi iar colegele cu sanii deja dezvoltati o sa ii aiba lasati ca babele la 90 de anj

| Alcyon a răspuns:

Sanii cresc toata viata, sa stii. Esti inca prea micuta sa-ti faci astfel de probleme. Mai bine ii ai mai mici dar normali, decat mari si lasati. La 30-40 de ani, prietenele tale o sa aiba sanii pana la buric si-or sa arate ca bunica.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Off ce probleme au copii din zilele noastre. Ai rabdare si pe la vreo 20 ani o sa vezi cat de stupida si nerealista este intrebarea ta. In copilarie totul e o bomba pe care nu o poti constientiza din lipsa de maturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există pastile sau altceva pentru creșterea sânilor. ai răbdare, fiecare se dezvoltă în ritmul ei. și nu lua în seamă comentariile răutăcioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce să fii complexată, ai doar 14 or să mai crească.

| Cedry2k8 a răspuns:

Sa stii ca un baiat nu te place pentru sani sau fund (bine, poate unii). Un baiat te place pentru felul tau de a fi, stilul tau, caracterul tau, sa stii si tu.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Stai cuminte si lasa batjocurile sa treaca pe langa tine. Nu asculta gura "pacatoaselor siliconate"winking

| AcuddlyToy a răspuns:

Hei.Nu e o problema sa ai sanii mici.Ei au inca timp sa creasca.Majoritatea modelelor adolescente au sanii mici.
Daca vrei un costum de baie care sa nu atraga atentia sanilor incearca unul fara burete. Ceva in genu:http://international.triangl.com/......wild-thing nu neaparat marca Triangl.Iar aceste fete care te critica nu au ce face.Nu le baga in seama, ai mai auzit de astea, stiu.Ai incredere in tine, fi pozitiva. Sper ca te-am ajutat.Te pup :*

| marfa a răspuns:

Băieții nu plac o fată pentru cur sau tate ei vor sa fie drăguță șînțelegător chiar dacă nu aratam
avem nevoi de consolare mai mult decât fetele dor ca e mândria care ne face sa părem ca ne uitam după cum arată o fată. Contează și ăsta cu să arate bine
dar mai putin

| wαтerғαll a răspuns:

Ai doar 14 ani, ai timp sa te mai dezvolti, nu vei ramane asa. Nu mai baga in seama comentariile colegelor tale, aparent proaste, pentru ca frumosul intr-o persoana nu se rezuma la sani mari. Ai chiar un avantaj in a avea sani mici, si anume ca acel baiat care te va placea, o va face pentru ca zambetul i se pare adorabil, nu pentru ca vrea sa te aiba pentru o noapte. Sanii mici sunt frumosi, fii mandra de corpul tau si crede-ma ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Simte-te bine in pielea ta si accepta-te asa cum esti, pentru ca esti unica.

| kattycata29 a răspuns:

Si eu am tot 14 ani si am sanii... medii si port un sutien cu putim burete si asa nu zice nimeni.nimic

| kattycata29 a răspuns:

Stai linistita, o sa.ti creasca. Anul trecut o colega nu avea nimic, adica NIMIC si acum ii are de 2 ori mai mari ca mine :-))

| alessia00 a răspuns:

Deci sunt probleme dese astea, ca cele care se cred dotatele lumi sa rada de cele care au sani mici, jenata? de ce, ca nu o sa te vrea un baiat pentru asta? nu exista, poate nu o sa te vrea doar pentru o noapte pentru ca nu esti dotata, un baiat bun cand se indragosteste de o fata nu se indragosteste de sani ei, uite eu iti fac un exemplu, cand o fata iese cu un baiat de obicei isi pune decolteul in evidenta ca atat le duce capul si atata au, uite eu am sanii normali marisori dar nu exagerati cand merg la o prima intalnire imi iau bluze\tricouri largi, ca sa nu mi se vada sani, si daca ii plac ii plac pentru ce sunt eu nu pentru sani, deci draga mea asculta'ma bine nu ai nevoie de nimic ca sa iti creasca sani, eu am prietene multe cu sani mici si au iubiti, nu conteaza sani, sunt chiar faini aia mici, mai faini decat aia care ajung la gura, deci stai linistita baiat gasesti si cu sani asa, e cea mai minima problema asta, baga-ti bine in cap. Nu stiu daca ti-am fost de ajutor, asta e parerea mea... pupici... fetele cu sani mici pot fi si ele sexywinking