| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... va rog recomandati-mi o crema pentru fata? ( am ten mixt cu imperfectiuni, sensibil si uscat in ultima perioada). Vreau o crema care sa nu ramana grasa pe ten, sa rezolve problema cu sensibilitatea si daca ajuta la rezolvarea imperfectiunilor si mai bine (crema as dori sa fie fara parabeni, alcool si parfum). Oscilez intre produsele de la La Roche Posay sau Avène, dar sunt deschisa si la alte produse (as prefera sa le gasesc in farmacii). Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| Francesca1102 a răspuns:

Buna! Am avut si eu aceeasi problema cu tenul si am apelat la un dermatolog pentru ca nu ma multumea nici o crema din magazine. Asta iti recomand si tie sa faci si garantat vei scapa de orice problema, pentru ca o crema care nu ti se potriveste tipului tau de ten sau la care ai o alergie de care nu stiai poate inrautati lucrurile (asa s-a intamplat in cazul meu). Iti poate da, de asemenea, reteta pentru un preparat special pentru tenul tau pe care il comanzi din farmacie, ca sa fi 100% sigura ca functioneaza. Pupici!

1 răspuns:
| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Eu mi-am luat crema Bioten pentru ten mixt si sunt foarte mulțumită.Si este bună si crema Apidermin.Gasesti o varietate de creme la DM care sunt super bune.In farmacii sunt mai scumpe.