| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... voi cum folositi Primerul? ..am primit unul de la NYX - Pore Filler. Eu inainte de aplicarea fondului de ten foloseam o crema hidratanta si acum cu acest primer nu stiu daca trebuie sa mai aplic vreo crema sau il folosesc doar pe el si dupa fondul de ten ( am ten mixt ). Multumesc!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La tenul mixt pe care il am, folosesc o crema adecvata varstei mele, apoi primerul si fondul de ten. Folosindu-le pe toate 3 nu mi se ingrasa pielea, o simt naturala precum nu as fi folosi machiaj. Daca nu imi aplic crema inainte primerului ori a fondului de ten, simt o mica jena a pielii, nu e musai de uscat, ci ceva care ma face sa nu ma simt bine in pielea mea.
Eu am doar pe alocuri mixt, in partea T si barbie (gras sensibil uneori o da spre uscat), in rest este normal.

| Catrice a răspuns:

Dacă ai tenul uscat sau vrei să ți-l hidratezi, da.
Dar un primer e făcut sa reziste și aplicat direct pe tenul curat.

| makeuplover12 a răspuns:

Sigur că trebuie folosita, face parte din rutina de skincare. Primerul se aplică după ce crema hidratanta a intrat în piele, cca 15 minute de la aplicare