| Rizer a întrebat:

Vreau niste sfaturi pentru un par gras, am gasit pe net ceva de otet dar nu stiu daca sa aplic ca mi-e frica ca o sa miroase si sa nu ma simt jenanta fata de ceilalti. Mentionez ca mi se ingrasa foarte repede, il spal de 3 ori pe saptamana. Am incercat sa nu-l mai spal atat de des dar nu pot sa-l suport asa,il spal seara, dimineata e OK dar a doua zi e gras tot.L-am mai tuns si tot degeaba. Am sa incerc cu ceai de menta am mai citit de pe net. Dar totusi as vrea ceva care sa dea rezultate ca e foarte urat asa. Vreau ceva sfaturi, de exemplu cand dorm ce sa-i fac sa-l strang sau sa-l las liber? Am incercat ambele feluri si tot degeaba, vreau niste sfaturi ceva! Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

Ai putea sa incerci produse pentru astfel de probeleme, e ceva de la clear oil scalp control parca. lamaia iar e foarte buna pentru parul gras. ai mai putea incerca sa iti iei un sampon uscat sa te dai cu el cand se unge, ajuta. si mai incearca ceva: inainte sa te speli pe cap, aplica samponul pe parul uscat prima data, asta un sfat care mi l-a dat tipa care ma tunde si e fff ok. nu iti afecteaza parul cu nimic. si nu te da cu balsam/masca pe scalp. asta ca regula de baza!

| allemyl a răspuns:

Otetul este bun si pentru. matreata, dar inainte saponeaza-te, clateste-te, apoi amesteca-l cu apa 50% si apoi spala-te iar cu sampon de 2 ori(sau pana dispare mirosul) happy

| Rizer explică (pentru allemyl):

Si oare va disparea mirosul de otet? Ca mi-e frica ca o sa miroase si nu-mi place!

| allemyl a răspuns (pentru Rizer):

Am incercat si eu o data, si daca te clatesti bine dispare :*

| Rizer explică (pentru allemyl):

Sa ma clatesc cu apa calduta, nu ca apa fierbinte sau prea calda am vazut ca nu prea e buna!?

| allemyl a răspuns (pentru Rizer):

Nu conteaza, sa fie potrivita pentru. tine.