Întrebare recomandată | Rizer a întrebat:

Vreau niste sfaturi pentru un par gras, am gasit pe net ceva de otet dar nu stiu daca sa aplic ca mi-e frica ca o sa miroase si sa nu ma simt jenanta fata de ceilalti. Mentionez ca mi se ingrasa foarte repede, il spal de 3 ori pe saptamana. Ca sa fie curat mereu ar trebui sa-l spal o zi da si una nu. Mi se pare prea penibil si asta. Am incercat sa nu-l mai spal atat de des dar nu pot sa-l suport asa, il spal seara, dimineata e OK dar a doua zi e gras tot.L-am mai tuns si tot degeaba. Am sa incerc cu ceai de menta am mai citit de pe net. Dar totusi as vrea ceva care sa dea rezultate ca e foarte urat asa. Vreau ceva sfaturi, de exemplu cand dorm ce sa-i fac sa-l strang sau sa-l las liber? Am incercat ambele feluri si tot degeaba, vreau niste sfaturi ceva! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PamyTzZz a răspuns:

Buna. Si eu m-am confruntat multa vreme cu aceasta problema. Parul mi s eingrasa chiar din prima zi dupa spalat dar iata ce solutie am gasit. Intr-o zii m-am dus la un dermatolog pentru o problema cu cosurile nici decum pentru parul care ma deranja. Cand m-a vazut doctora m-a intrebat daca mi se ingrasa parul repede si eu i-am spus ca da. Mi-a dat pe reteta o solutie care s enumeste DERMOVATE solutie cutanta. Eu chiar ti-o recomand si tie deoarece este testata de mine si chiar are efect ..Se gaseste in farmecie si nu are un pret prea mare. Eu in acest fel am scapat definitiv de problemele parului gras

| Rizer explică (pentru PamyTzZz):

Cat costa mai exact? Se da cu reteta? Sau se poate cumpara si la liber?

16 răspunsuri:
| PamyTzZz a răspuns:

Poi nu stiu exact in schimb pai incerca sa te duci la farmacie si sa intrebi pentru ca o intrebare nu te costa nimic asa afli si pretul exact, cat costa acolo la tine in oras, eu am dat pe el in jur de 9 lei si ceva

| Rizer explică (pentru PamyTzZz):

Tu ai dat cu reteta 9 lei pe ea, nu? Cat timp ai folosit-o? Se da si fara reteta?

| PamyTzZz a răspuns (pentru Rizer):

Incearca-l si vei vedea chiar tu cat de bun este. Pana la urma nu conteaza asa de mult cat costa nu este foarte scump si poti s aachizitionezi unul pe saptamana si tot este ok. Sper ca ti-am fostd e folos. Mult succes :*:*

| Rizer explică (pentru PamyTzZz):

Inseamna ca e mic daca imi va trebui unul pe saptamana.Am sa incerc la farmacie totusi.

| PamyTzZz a răspuns (pentru Rizer):

Are 25 ml dar te tine o saptamana ca stai cu el in cap 5 zile ca nu afecteaza esteticu parului deloc parul e normal chiar daca ai in cap solutia

| Laugh25 a răspuns (pentru PamyTzZz):

Si te mai speli cu sampon si balsam?

| PamyTzZz a răspuns (pentru Laugh25):

Da te speli normal cu ce ai tu dar trebuie sa stai 5 zile cu solutia aceea fara a te spala

| Laugh25 a răspuns (pentru PamyTzZz):

Nu am inteleslaughing
Deci ma spal si dupa aplic aia si nu ma mai spal? sau.thinking

| Rizer explică (pentru Laugh25):

Dar chiar asa nici eu nu am inteles, dar banuiesc ca are un prospect aceasta solutie. Eu totusi am sa incerc fara solutii din astea, am sa fac cu naturiste, numai dau banii asa pe diferite sampoane si masti. Oricum va multumesc la toti!

| PamyTzZz a răspuns (pentru Laugh25):

Da te speli, dupa dai cu solutia stai 5 zile asa fara sa te speli si dupa cele 5 zile poti sa te speli

| Laugh25 a răspuns (pentru PamyTzZz):

Ok,suna ciudat dar mersi

| Laugh25 a răspuns (pentru Rizer):

Ciudat:d Eu folosesc o masca de la avon cu musetel il mai ajuta ca nu mai fie asa de gras.Si petrol, aia pentru crestere

| PamyTzZz a răspuns:

Orcum este foarte bun ti-l recomand cu cea mai mare incredere, si eu ziceam ca nu voi scapa de problema asta niciodata

| PamyTzZz a răspuns:

Nu sunt sigura dar cred ca da se da si fara reteta am folosit-o o luna desi rezultatele s-au vazut din prima saptamana. Orcum din momentul in care ai aplicat solutia la radacina firului de par nil legi si te speli pe cap dupa 5 zile. Repeti asta de cateva ori si sa vezi ce par frumos o sa ai. Intr-adevar eu am dat 9 lei pe el cu reteta dar oricum si pretul lui integral nu este prea mare.

| Louy a răspuns:

Trebuie sa folosesti un shampon La Roche Posay sau Vichy deoarece ambele sunt extraordinar de bune! ..Sunt anti matreata si nu se ingrasa.in prima zi are volum.e minunat, incearca si tu.am avut problema aceasta si, sunt mica,.dar u ajutorul acestor doua produse pot zice ca acum nu mi se ingrasa si nici pic de matreata n-am! Incearca.i-ati si un ser special pentru, par care se ingrase, am si eu! il gasesti la naturiste sau cosmetics! un balsam de par mai bun(citeste prospectul intai ca sa vezi) si o perie noua. FUNDA? te-am ajutat cu siguranta, incearca!
NOROC:*