| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa ma apuc sa pun unghii cu gel si oja semi.
Îmi puteti spune tot ce este necesar pentru asta va rog?
Tot ce-mi trebuie si de la ce marca.
Mulțumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai accepta cineva milioane vechi ca sa-ti vanda produse?
Din cate stiu eu, milioanele nu se mai folosesc de 10 ani, de cand au aparut banii noi.

| sierra1 a răspuns:

Fă un curs, e plin de ele!

| Catrice a răspuns:

Pot să-ți zic 100 de mărci, întrebarea e ce-ți permiți tu.
Un kit de scutește de cautat oferte și reduceri la fiecare produs în parte.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Am înțeles ca kiturile nu sunt prea bune
Eu îmi permit ceva pana in 5-6 milioane dar nu vreau multe ciori doar câteva si necesarul (pile si mărimile lor, primarul, degresantul )
Si as dori o oja 3in1 sa nu mai cumpăr baza si top coat
Mersi

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar îți faci idee ce îți trebuie.
Multi zic ca avea de la Cupio ar fi de calitate, da' dacă sunt puse incorect, nici alea nu țin mult.
Te poți bata pe un grup de Facebook despre unghii unde mai poți cere sfaturi în legătură cu tehnici de aplicare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei! Eu îmi fac unghiile semi acasăhappy mi am luat lampa și tot ce îmi trebuie după kit unghii. Am dat cam 150 lei pe un kit complet. Ideea e ca ojele de acum nu prea țin foarte mult. Dar sunt Ok pentru o începătoare. Eu zic sa începe cu produse de acolo apoi sa îți cumperi de la cupio tot ce îți trebuie.
Vineri mi-am dat comanda și de gel, ca sa incerc sa-mi pun unghii cu gel singurică.
Mai jos îți voi scrie tot ce ai nevoie pas cu pas pentru a pune unghii cu gel. Ți le voi scrie in ordinea aplicării pe unghie:
1. In primul rând ai nevoie de lampa uv
2. Am nevoie de pile speciale pentru unghii cu gel
3. Instrument cuticule
4. Opțional freza pentru cuticule
5. Șabloane pentru construcție. După ce ai pregătit unghia corespunzător, fixezi șablonul.
6. Gel uv. Se aplica de la
Jumătatea unghiei in continuarea sablonului, se bagă la lampa 1 min)
7. După ce cureți foarte bine unghia construită, aplici Primer (care nu se tine la lampa, se lasă in aer liber 1 minut sa se usuce )
8. Se aplica baza int run strat subtire și se bagă la lampa 30 de secunde
9. Culoarea(oja semi) apoi lampa 30 de secunde
10. Top coast și lampa 30 de sec
Aa, mai ai nevoie și de o pensula mica pentru a pune gelul pe unghie