| LittleDoll a întrebat:

Vreau sa va intreb cum pot scapa de acnee. Am folosit Skinoren, Brevoxil, Zynerit, iau si vitamine (A si E) pentru piele, chiar si Azitrox(antibiotic). Nu a mers nimic. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? Multumesc. Funda. love strucklove struck

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Si eu am probleme cu acneea,faza e ca eu inainte sa merg la dermatolog imi incarcam tenul cu sute de creme,lotiuni si vitamine. Cand am mers mi-a dat crema care se prepara, sapunel cu sulf, Selezin ACE si o solutie Zynerit. Cand le-am terminat, a inceput sa imi apara iar cate un cos, asa ca am mers inca o data.Si acum mi-a dat Isotrexin Gel. Incearca Isotrexin si cere-i farmacistei o crema cu care sa te dai dupa deoarece asta usuca pielea, si daca ai si lipsa de calciu e nasol.

| Kerli a răspuns:

Mai bine du-te la un dermatolog bun deoarece exista mai multe tipuri de acnee (usoara, normala, acuta, etc)
iti va spune el tot ce trebuie.
nu e prea bine sa iei medicamentele doar asa, poate ai incercat prea multe si ti-ai iritat pielea.

| crissa20 a răspuns:

Mergi la dermatolog!

| GummyBear05 a răspuns:

Buna. Nu am avut o experienta asemanatoare. Dar am vazut ceva reportaje pe la televizor. Eu cred ca mai bine mergi la un dermatolog. El iti va testa tipul de ten si iti va prescrie tratamentul corect. Daca te duci la tot felul de farmacii si intrebi nu cred ca poti sa scapi de probleme. sper ca te-am ajutat:d

| Elisabeta24 a răspuns:

Izotrexin este cel mai bun gel. incearca. de 2 ori pe zi. am sa-ti dau si tie tratamentul meu:
-inainte de a te da cu Izotrexin te speli pe fata cu Bioderma Sebium Gel Moussant
- dupa ce te usuci bine bine pe fata te dai cu gel DOAR si DOAR pe cosuri. NU TOATA FATA DEOARECE ACEST GEL USUCA COSURILE SI IN ACELASI TIMP PIELEA!
- dupa 25 min. te poti hidrata cu crema bioderma sebium hydra+

timp de 1 luna iti va trece garantat. daca nu 2 luni laughing

| MishelleRox a răspuns:

Mie cand imi apar cosuri sau mici bubite ma dau cu alcol medicinal si am pus in el petale de flori de crin. Este foarte bun!
si in cateva zile imi trece orice cos sau bubita! Incearca si tu...

| PetronelaT a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la o consultatie in cadrul salonului Apiestetic, apiestetic.ro, unde in urma unui diagnostic al problemei tenului iti recomanda un tratament specializat, dar si o metoda de ingirijire pe cont propriu. Mie mi s-a recomandat linia de produse Acnex Revita, si acum am un ten curat!