| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu o dieta in cara sa slabesc in scurt timp.
Am nevoie neaparat.
In maxim 2-3 saptamani trebuie sa fiu slim. Va rogg e urgent.
Am 1.62, 58kg si 14 ani.
Sunt destul de grasa la burta.
Adica am doar burta (ca si cum as fi gravida) si in spate slanina si sunca

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Iti voi raspunde la cerere, insa sa fi constienta ca orice dieta pe termen scurt, cu dorinta arzatoare de a pierde greutate cu orice pret, aduce dupa sine si riscuri de sanatate si posibil lipsa de rezistenta.
Pentru rezultate vizibile, cred ca este eficienta cea in care elimin majoritatea carbohidratilor, adica : paine, fainoase, dulciuri, sucuri, zahar, cartofi, orez.
Poti manca : carne slaba : curcan, pui, peste, facuta la cuptor sau la gratar, cu legume (nu cartofi), si iaurturi.
As recomanda totusi sa consumi si smoothi-uri de fructe, desii sunt carbohidrati naturali, pentru a nu avea o lipsa mare de vitamine si de calorii, in conditia in care trebuie sa te abtii de la atatea chestii.

| relativsausigur a răspuns (pentru relativsausigur):

+ un abonament la o sala de fitness, o ora pe zi, sau o ora la 2 zile - suficient, pe langa dieta.

| anonim_4396 explică (pentru relativsausigur):

Multumesc de raspunsuri