| Raluu13 a întrebat:

Buna TPU.love struck.Ma puteti ajuca cu o cura de slabire,idei,eu nu stiu,ce as putea manca,si idei de exercitii pentru slabit, vreau sa slabesc la picioare si burta, ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Te documentezi despre alimente si iti faci propria dieta.

Apoi iti pui jurnalul de alimentatie si antrenament pe getfit.ro la forum, sectiunea jurnale personale si primesti sfaturi de la profesionisti.

In niciun caz nu te apuci sa copiezi dieta X sau Y de pe net

| Aleeeexandra a răspuns:

Buna happy Ai putea incerca o dieta cu grapefruti. Inainte de orice masa (mic dejun, pranz, cina) mananci jumatate de grapefruit.
De exemplu la micul dejun poti sa mananci:
- doua oua fierte
- felii de sunca slaba
- o jumatate de grapfruit
La pranz poti manca:
- o salata de legume
- paine prajita
- o jumatate de grapefruit
Iar la cina:
- carne la gratar (pui sau vita)
- o jumatate de grapefruit
Gustare: o cana de lapte sau ceai neandulcit.

Elimina din alimentatie dulciurile, zaharul si mancarea fast food. Ca sa slabesti din burta fa multe abdomene (incepe cu 30 pe zi, pana ce ajungi la 100) iar din picioare fa multe plimbari pe jos, alerga si mergi cu bicicleta.

Succes!

| mirazul a răspuns:

Buna ralu.pt a slabi stiu ca este bun ceaiul de papadie de la plafar, insa consulta-te si cu farmacista..si incearca sa mananci paine prajita sau graham sau mamaligatongue e mai bn..mult sport, lichide si nu mai manca dupa 6 searabig grin succes!