| raluca25 a întrebat:

Buna TPUlove struck Stie careva ce metode as putea aplica pentru a imi indrepta parul? in afara de placa :d se deterioreaza...multumesc aticipat!

5 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Poți folosi feonul și peria, nu se arde deloc!
Baftă!

| andreylarentiu a răspuns:

Aici mai multe metode www.zuum.ro/pagina.php?id=477

| Lolly184 a răspuns:

Daca nu vrei sa il indrepti cu placa il mai poti indrepta cu o perie rotunda mare si cu feonul. Si cu feonul il arzi, nu numai cu placa. Alta metoda nu mai gasesc.Cauta pe youtube, sigur vei gasi.Straight hair without straightener, sunt multe tutoriale. Sper ca ti-a fost de folos rasp meu.

| Laura B. a răspuns:

Tratamente cu ulei incins

Uleiurile speciale pentru indreptat parul contin proteine si vitamine care confera sanatate parului, mai ales daca obisnuiesti sa iti schimbi foarte des stilul coafurii. Uleiul intareste si indreapta parul in acelasi timp, dandu-i stralucire.

Cum procedezi:

Incalzeste uleiul si aplica-l pe par si pe scalp (Atentie! Sa nu fie fierbinte). Acopera parul cu o punga care sa permita uleiului sa actioneze cald pe o perioada indelungata.

Ca sa ai cele mai bune rezultate, dupa spalare foloseste un balsam puternic hidratant. Lasa balsamul sa actioneze asupra parului cel putin un sfert de ora. Foloseste uscatorul, de la scalp catre varfuri, ajutandu-te si o perie deasa, cu dinti de sarma. Acest fel de a-ti indrepta parul va face ca rezultatele dorite sa tina pana la urmatoarea spalare.

sau

Inmoaieti parul in apa calduta amesteca cu sare de mare din belsug (se gaseste la farmacii) il lasi 10 minute si dupa il speli cu sampon. Ai sa vezi ca parul va ramane moale, stralucitor si foarte drept !

sau... am inteles ca se pot face asemean tratamente la coafor. Le spui ca vrei indreptare de par permanenta, ei o sa te dea cu o solutie dupa care iti spala parul, apoi iti dau cutiuta acasa si la nu stiu ce interval de timp te dai si tu inainte de spalare. Dar e o problema...trebuie sa nu ai parul vopsit altfel nu-si face efectul.

Cam atat, daca nu, folosesti placa! Succes. :*

| Alexandraaa_1773 a răspuns:

Cu un produs de la kallos, ulei de par, nu mai stiu. parul sta f drept.