| Patrăţel a întrebat:

Buna TPUU; x; x! ce sa-i fac parului meu sa nu mai stea asa umflat dupa baie straight face are un aspect foarte urat dupa ce ma spal, umflat si fara nici un sens ( vreau sa spun ca nu se aseaza in niciun fel ) m-am saturat sa-l prind pentru ca sta umflat, si acum ca e si cald eu stau cu parul desprins si sa fie si umflattt. =| soo, ceva ideei? am incercat cu doua codite impletite, dar dimineata inca este umed si se umfla la locc. straight face; o3 please helpbatting eyelashes

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Părul meu este foarte des, are firul gros și aspru. De aceea, o dată pe anotimp îi aplic un tratament cu ulei de măsline(masez pielea capului și părul 10-15 minute, stau așa cel pușin două ore și apoi splăl părul normal). Îmi spăl părul săptămânal, nu-l usuc cu foehnul, nu folosesc placa sau alte aparate de acest tip, dar, îl dau pe vârfuri cu foarte, foarte puțin ulei de măsline- este panaceul universal, crede-mă este eficient.
O seară frumoasă!

| Honeybunny a răspuns:

Da'te cu masca de par (elseve,de exemplu) dupa spalare,iar dupa ce te clatesti stai putin cu prosopul pe cap sa ramana parul umed, pui un pic de spuma si il usti cu uscatorul si o perie(rotunda, de preferabil) si asa poti sa ii si dai forma dorita (mai mult sau mai putin pentru ca iti dai seama ca daca vrei sa ti'l aranjezi exact cum vrei trebuie sa folosesti presa si chiar si atunci mai "face figuri" )

| D0zzz a răspuns:

Pai depinde de parul tau. daca e cret sau ondulat. da-ti cu niste spuma de par, putin fixativ dupa ce ti-l aranjezi cum vrei. dar nu da des pentru ca duce la caderea parului. sau poate fi si samponul de vina. incearca sa-ti iei un sampon 2 in 1... care contine si balsam. sau daca nu ai decat un sampon normal. fara balsam. pune-ti dupa ce iti samponezi parul mai mult balsam (nu exagerat de mult) si il ti cateva minute... daca nici asa nu merge. eu zic sa ii gasesti o coafura care sa arate bine si sa ti se potriveasca. sau accepta-l asa cum este happy. multa baftaa si ai grija cum ti-l faci sa nu ti-l strici! cauta sa fi naturala! kiss