| AlexandraAndreea96 a întrebat:

Buna tuturor. Acum doua saptamani am fost la un salon pentru a-mi face din nou svite deoarece imi crescusera destul de mult radacinile(nu am mai fost de aproximativ 8 luni din cauza pandemiei), la salon mi-a facut alte suvite dar le-a vopsit doar la radacina iar acum problema e ca mi-au iesit mai inchise la culoare decat cele vechi si arata destul de urat asa galbuie la radacina. Din ce am inteles de la doamna de la coafor este o vopsea care imi deschide parul cu cateva tonuri si atunci si suvitele ar iesi mai deschise. Imi poate spune cineva cum se numeste acea vopsea si cum se foloseste? Pentru ca as vrea sa ma vopsesc cu ea acasa si sa nu mai merg din nou la salon. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt atat de multe vopsele pe piata, ca noi nu avem de unde sa stim ce anume a folosit acea coafeza.
Ideal este sa te intorci la ea si sa o intrebi.

| Yuoia a răspuns:

Daca o folosesti acasa, peste suvitele deja facute, va iesi altceva ce nu-ti va place. Realizezi ca va vopsi si suvitele?

| Madalina1837 a răspuns:

Este un fel de "decolorant", care ti l deschide cu câteva nuanțe.