| BubuLina999 a întrebat:

Buna tuturor...am nevoie de ajutorul vostru.peste 2 saptamani plec in excursie cu clasa. va fi o zi super, cu distractie, vom vizita diferite locuri si multe altele.
problema este ca nu stiu cu ce sa ma imbrac tinand cont ca excursia este in noiembrie intr. o sambata.
doresc niste sugestii iar pentru cea mai inspirata alegere dau fundita iar pentru celelalte voturi bineinteles
. va multumesc si astept raspunsurile voastre happybig grin

9 răspunsuri:
| BubuLina999 explică:

Am 14 ani

| Xonia a răspuns:

Ce coincidentahappy
Si eu plec in noiembrie in excursie cu clasa, dar stau 2 zile
Eu in prima zi ma imbrac in niste blugi albastrii, ghetute dinalea mai subtiri de toamna, si o bluza mai grosuta, iar peste geaca.
Iar pentru a doua zi imi iau niste pantaloni de trening sau pantaloni negrii, alta bluza si niste tenisi.
Distractie placuta:*

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Imbracate comod cum e si normal... un tricou pe dedesubt, o bluzita nici prea groasasi o gecuta mai grosuta cu gluga daca nu esti obisnuita sa porti caciula niste jeansi comozi si adidasi sau basheti eventul o esarfa ...si mai multe bratari

| ydaa a răspuns:

Buna catty! si eu plec peste 5 zile simi iau nistee blugi gri esarfa alba hanorac gri si tenesi gri si geaca de pielenu se poarta anul asta si in sifonier ramane dar mie ca o iau la mine in ghiozdan daca plouaa naiba ma ia si iar m-am mai gandit sama imbrak in pantaloni mov cu hanorac albastru si esarfa rozz dar maibine toata in gri asta se poarta toamnaa culori mai inchisee si mai uitete in bravo girl aaa apotzi sa-ti iei si cizmee gen eggari iar se poarta:XX:

| Shuellen a răspuns:

Cati ani ai?!

Eu m-as imbraca in :

pantaloni - http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=64&ty=52 dar mai lungi pana jos.negri neaparat

bluza-http://www.google.ro/......tp?/imgres ic:specific, isc:red&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=274&oei=6HC4TL75Lou7jAexxeyyDg&esq=1&page=1&ndsp=37&ved=1t:429, r:22, s:0&tx=64&ty=87

in genul asteia dar cu maneci lungi si stranse la incheietura neaparat rosie.

adidasi -
http://www.adidasinike.ro/wp-content/uploads/2010/04/renewal.bmp
ar merge bine cu liniile acelea negre sau rosii

esarfa-http://www.google.ro/......tp?/imgres isc:red, ic:color0, 1100&itbs=1&iact=rc&dur=247&oei=RHK4TNOPE8TKjAfTq4CtDg&esq=2&page=2&ndsp=41&ved=1t:429, r:37, s:35&tx=125&ty=73&biw=1280&bih=933 dar cu rosu sau negru sau amandoua

geaca-http://www.google.ro/......tp?/imgres isc:red, ic:color0, 1100&itbs=1&iact=rc&dur=247&oei=RHK4TNOPE8TKjAfTq4CtDg&esq=2&page=2&ndsp=41&ved=1t:429, r:37, s:35&tx=125&ty=73&biw=1280&bih=933 rosu negru gri sau alb chiar si crem

gentuta nu e cazul... e prea incarcata

| IoanaEvelina a răspuns:

Dupa cum vezi a venit "iarna" repede. chiar daca nu ninge, afara este foarte frig si pana in noiembrie se face si mai frig. parerea mea e sa te imbraci cu orice, dar sa iti tina cald. de incaltat, ceva comod si calduros : cizme, adidasi (pentru ca e excursie si sa nu obosesti in pantofi cu tocbig grin)... sa nu uiti de caciula, fular, manusi si o geaca mai grosutabig grin! si apropo nu iti lua tot dulapul cu tin! ia'ti doar strictul necesar, pentru ca tot tu te chinui cu bagaje! sper sa imi asculti sfatul, drum bun si distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, poti sa iti iei o bluzita mai grosuta.cu o geaca pe deasupra. o esarfa. o caciula. o pereche de blugi si niste shoezi:-p
eu asa m-as imbraca

| ILied a răspuns:

Pai, ar fi tare niste blugi albastri, pantofi negri de aiai de cauciuc si ceva o bluza cu fermoar rosie cu negru. Asa m-am imbracat eu intr-o excursie si mi-am facut doua prietene.

| HappyGirl4 a răspuns:

Pai ceva mai gros dar comod