| acidelic a întrebat:

Buna tuturor, ce vopsea/decolorant imi recomandati pentru suvite blonde la par scurt? Par brunet

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca te referi la cele din comert, poti sa iei Syoss Lighteners care deschide 9 tonuri. Dar de obicei dupa ce decolorezi parul o sa ramana cu nuante de galben sau portocaliu si ca sa scapi de ele trebuie sa folosesti un sampon nuantator mov care sa taie din galben si portocaliu sau daca nu merge cu samponul, o vopsea gri.
Daca vrei sa folosesti pudra decoloranta, incearca pudra de la Kallos dar trebui sa iei separat oxidant de 6% si sa stii proportia dintre pudra si oxidant

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare. Funcționează. Lungimea e irelevantă.