| Florentina20041997 a întrebat:

Bună tuturor doamnelor și domnișoarelor.

Vreau să vă întreb, pentru fetele ce au coșuri pe față cu tenul gras, ce faceți, ce folosiți pentru a va face fața mai frumoasa când va uitați în oglindă?
Am 24 de ani și nu mai nu scap de coșurile de pe față și sunt tare negativă în legătură cu asta și nu mai știu ce să folosesc, ce să le mai fac.
Aștept părerile voastre bune și folositoare. Mulțumesc.

(Pentru cei care vor să dea o părere la batjocură sau doar ca să se afle în vorbă fără a da o parare bună, rămâneți pe pauză.)

Mulțumesc încă o dată si aștept să îmi răspundeți și mie fetelor.

7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu stiu cum iti ingrijesti fata in mod obisnuit dar dimineata foloseste doar apa calda cand te speli pe fata (urmat de o crema hidratanta) si seara sa folosesti lotiunea de curatat sau sapun si o crema nutritiva. Cumpara niste fete de perna din matase, satin sau fibra de bambus si spala si schimba la 2-3 zile. Sunt mai scumpe dar mai bune pentru piele fiindca nu sunt asa de aspre ca cele din bumbac iar cele din bambus sunt antibacteriene. Incearca sa folosesti produse fara parfum si hipoalergenice.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă tu ești cea din poză ești frumoasă eu nu văd o problemă.Nu îți mai fă griji și nu folosii machiaj și alte cosmetice căci astea vor amplifica acneea, doar o alimentație sănătoasă adică mai multe fructe, legume, consumă apă mai multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă dor ochii de la semnele de întrebare. Mergi la dermatolog domișoaro.

| Florentina20041997 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu te doară..am pus emoticoane, dar site-ul le-a pus semne de întrebare. nu sunt eu de vina.
Și în legătură cu mersul la dermatolog..am fost.și nu am rezolvat nimic! Mi-a spus ca să îmi cumpăr săpun cu Aloe Vera și săpun Verde și le-am folosit cum mi-a spus și nici un rezultat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună... Și eu mă confrunt cu problema asta a tenului gras și, implicit, cu îngrășarea excesivă a părului...deși cu acneea nu prea am probleme, nu ceva exagerat.
Încarcă să ai grijă la alimentație și igienă, recomand o mască de față foarte bună, cea de la Garnier, curăță foarte bine tenul.
Dar nu ar strica nici o vizită la dermatolog sau chiar endocrinolog, s-ar putea problema să fie în interior.